Grzyb najszybszy na testowym

Grzegorz Grzyb uzyskuje najszybszy czas na odcinku testowym przed 61. Rajdem Wisły, który stanowi piątą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pogoda do tej pory nie rozpieszcza zawodników i kibiców, jednak według prognozy pogody sytuacja ma się poprawić.

Grzyb najszybszy na testowym
Podaj dalej

Grzyb

Trasa shakedownu przebiegała w okolicach Istebnej, gdzie mieści się również biuro rajdu i park serwisowy. Odcinek długości 2,9 kilometra był dość mokry, jednak większość zawodników poradziła sobie z deszczowymi i zimnymi warunkami atmosferycznymi bez większych przygód.

Pierwsi kierowcy wyruszyli na trasę odcinka testowego tuż po 9:00, a pół godziny później deszcz padał zdecydowanie lżej, co jednak nie wpłynęło znacząco na przebieg rywalizacji, gdyż asfaltowa nawierzchnia pozostawała mokra i chłodna. Grzegorz Grzyb swój najlepszy czas wykręcił po 10:00 rano, a wynik 1:41.5 pozwolił mu na pozostanie na prowadzeniu do samego końca.

Drugim najszybszym zawodnikiem okazał się Tomasz Kuchar, a jego czas o 0,3 sekundy gorszy od Grzyba został wykręcony jeszcze przy delikatnych opadach deszczu. Czołową trójkę zamknął lider klasyfikacji generalnej – Bryan Bouffier (1:41,8). Zaraz za najszybszymi zawodnikami uplasowali się Tomasz Kasperczyk, Łukasz Habaj i Maciej Oleksowicz. Powracający po 8-letniej przerwie Zbigniew Garbyś uzyskał 12. czas.

Pomimo problemów z przebitą oponą na jednym z przejazdów najszybszy w klasyfikacji osiek okazał się Janek Chmielewski. Z czasem niecałe 4 sekundy słabszym, najlepszy w klasie 4. był Łukasz Pieniążek.

RajdWisly_OdcinekTestowy

Przeczytaj również