Grzyb na drodze po kolejne podium

Grzyb na drodze po kolejne podium

Podaj dalej

Grzegorz Grzyb jest w tym sezonie wyjątkowo zapracowanym zawodnikiem. Oprócz występów Rajdowych Mistrzostwach Europy, mistrz Polski startuje również w krajowym czempionacie na Słowacji. Już w najbliższy weekend czeka go tam Rally Lubenik.

9. edycja Rajdu Lubenik jest w tym sezonie 5. rundą Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Bazą imprezy będzie miejscowość Lubenik w centralnej części kraju. Dla polskich kibiców spragnionych wrażeń – to tylko 130 km na południe od Zakopanego. Na zawodników czeka łącznie 9 odcinków specjalnych, wszystkie zostaną pokonane w sobotę, 15 lipca. Zmagania zapoczątkowane zostaną próbą Hlinka 1 o godzinie 8:13. Organizator przygotował 3 oesy, które będą przejeżdżane 3 razy, da to łączną długość rajdu równą 90 km.

Na liście startowej znalazło się 37 załóg na czele z Pavlem Valouskiem Jr. i Veroniką Havelkovą (Ford Fiesta R5). Z numerem 2 na trasę ruszą Jaroslav i Erik Melicharkowie (Ford Fiesta RS WRC), zaś z #3 oesy pokonywać będą Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (Skoda Fabia R5). Dalej na liście znajdziemy jeszcze takie nazwiska, jak Martin Koci, czy Igor Drotar (obaj Fabia R5). Na trasach w okolicy miasta Lubenik zobaczymy jeszcze jedną polską załogę – Rafał Pochłopień z Bartłomiejem Wątrobą wystartują Oplem Astrą.

W obecnym sezonie odbyły się już 4 imprezy mistrzostw Słowacji, po jednym zwycięstwie mają na swoim koncie Martin Koci i Grzegorz Grzyb, dwukrotnie wygrywał Pavel Valousek Jr. Warto dodać, że Grzegorz Grzyb stawał na podium we wszystkich rundach.

Tagi: Grzyb Skoda Rally Lubenik

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News