Grzeją się do walki

Grzeją się do walki

Podaj dalej

Nagrody indywidualne oraz zespołowe za udział w cyklu WRC w sezonie 2017 wylądowały w domowych gablotach a to oznacza, że najwyższa pora pomyśleć o przyszłorocznych zmaganiach. Kierowcy nie marnują czasu i praktycznie wszyscy rozpoczęli już testy przed pierwszą odsłoną sezonu.

Inauguracyjna runda cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata w sezonie 2018  zostanie zorganizowana w południowo-wschodniej części Francji. Rajd Monte Carlo będzie w tym roku liczył siedemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 400 kilometrów. Więcej o zmaganiach w Księstwie Monako pisaliśmy w materiale “Królewski początek“. Zbliżający się sezon będzie miał do zaproponowania kibicom kilka zmian i ciekawostek.

🤔 your favorite, blue or white?#WRC M-Sport Red BullPhotos: Bastien Roux

Publié par WRC sur jeudi 14 décembre 2017

Niektóre z nich dotyczą składów personalnych a inne konstrukcji posiadanych pojazdów. Wydaje się, że mocnym kandydatem do zwycięstwa w całym cyklu będzie Ott Tanak, który ekipę M-Sportu po trzecim miejscu w sezonie 2017 zamienił na Toyotę.

Ott Tänak / Martin Järveoja testing!#WRC TOYOTA GAZOO Racing WRC Photos: Frédéric Cavanna

Publié par WRC sur vendredi 8 décembre 2017

A tak panowie prezentują się w akcji.

Zabawę rozpoczęły już także załogi M-Sportu z broniącym tytułu Sebastienem Ogierem na czele – Jesteśmy w fazie optymalizacji rozwiązań i ciągłego kontaktu z mechanikami i inżynierami. Osobiście odpowiadają mi samochody, które pomimo, że są trudniejsze w prowadzeniu jadą precyzyjniej. Taki mam styl i on mi odpowiada – komentował kilka dni temu Ogier, który nie kryje radości ze wsparcia, które Ford zapewni ekipie M-Sportu w nadchodzącym sezonie.

Wicemistrzowska załoga – Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wczoraj przystąpili do testowania swojego pojazdu.

Wsiedli oni do Hyundaia i20 WRC jako trzeci – wcześniej swoich sił próbowali bowiem Andreas Mikkelsen …

… oraz Dani Sordo, którego w przyszłym sezonie będzie pilotował Carlos del Barrio, 49-letni pilot z Santander.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu w gminie Saint Andre de Rosans z trudnymi warunkami zmagali się także kierowcy Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team. Kris Meeke i Paul Nagle trafili na tak niesprzyjającą aurę, że operator uwieczniający testy musiał zrezygnować w pewnym momencie z filmowania.

W nieco lepszych okolicznościach uwieczniono natomiast poczynania Craiga Breena.

Craig Breen testing!Citroën Racing Abu Dhabi Racing Michelin Motorsport #WRC #RallyeMonteCarlo

Publié par WRC sur vendredi 15 décembre 2017

Na pierwszą weryfikację możliwości kierowców oraz ich samochodów kibice muszą poczekać do 25 stycznia. Wówczas na Casino Square w Monako pojawią się wszystkie najlepsze załogi aby oficjalnie zainaugurować sezon 2018.

Tagi: WRC

wrc

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News