Grzegorz Grzyb prawdopodobnie nie będzie rajdowym mistrzem Słowacji

Grzegorz Grzyb prawdopodobnie nie będzie rajdowym mistrzem Słowacji

20 interakcji

Podaj dalej

Po zdobyciu mistrzostwa Polski, Grzegorz Grzyb liczył także na wywalczenie pierwszego miejsca w punktacji słowackiego czempionatu. Niestety szanse rzeszowianina praktycznie pogrzebała awaria tuż po starcie pierwszego odcinka Rally Kosice.

W Koszycach zapowiadał się wyjątkowy pojedynek. W punktacji sezonu Grzegorz Grzyb i Martin Koci zgromadzili po 165 punktów. Marzenia Polaka zostały rozwiane zaraz po starcie pierwszego odcinka specjalnego Jahodna (23,45 km). W Skodzie Fabii R5 z Rufa Sport doszło do uszkodzenia śrub jednego z drążków i kierowca pilotowany przez Bogusława Browińskiego musiał się zatrzymać.

Zaraz po starcie „ścieło” nam szpilki w prawym kole i koniec marzeń o tytule na Słowacji 🙁

Julkaissut Grzegorz Grzyb Lauantai 20. lokakuu 2018

Martin Koci i Radovan Mozner Jr. byli najszybsi na pierwszej próbie. Jednak załoga Skoda Slovakia Motorsport może już spokojnie zmierzać do mety etapu. Jeżeli Koci wygra pierwszy dzień, to nie będzie musiał martwić się o wyniki niedzielnego etapu. Posiada bowiem więcej zwycięstw od Grzyba, dlatego mistrzostwo Słowacji raczej  powędruje do 25-latka i będzie to jego pierwszy tytuł. Grzyb wygrywał słowacki cykl w generalce już czterokrotnie.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News