Grid girls znikną z pól startowych MotoGP?

Grid girls znikną z pól startowych MotoGP?

Grid girls znikną z pól startowych MotoGP?

Podaj dalej

Hiszpańska partia polityczna Inicjatywa dla Katalonii – Zieloni, działająca na terenie Katalonii, chce aby tzw. grid girls, piękne dziewczyny towarzyszące od lat zawodnikom MotoGP na liniach startowych, nie były obecne w znanej do dziś formie podczas wyścigu MotoGP w Barcelonie.

Tuż po próbie innej partii, Ganemos Jerez, która bez sukcesów walczyła o to by pozbyć się dziewczyn towarzyszących zawodnikom z hiszpańskiego toru, katalońska partia przedstawiła propozycję miastu Montmelo, w którym znajduje się Circuit de Barcelona-Catalunya.

Katalońska partia chce zakończyć tradycję, która ich zdaniem przerodziła się już w pewien stereotyp – wykorzystania kobiet jako obiektów seksualnych – na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Partia ICV, w odróżnieniu od swoich kolegów z Jerez, nie chce jednak całkowitego zniknięcia dziewczyn z toru, walcząc o wprowadzenie pewnych regulaminów dotyczących ubrań pięknych pań. Na polach startowych mieliby się pojawić także panowie, od teraz znani jako „grid boys”.

Aby tak się stało, partia potrzebuje wsparcia od przynajmniej jednego radnego z innej partii działającej na terenie miasta, co wydaje się dość łatwe do zrealizowania.

Jednakże, nie wiadomo jeszcze czy rządzący w miasteczku Montmelo będą mieli prawną możliwość by wpłynąć na promotora MotoGP, firmę Dorna, by ta zmieniła swoje nastawienie.

Rola, którą pełnią dziewczyny na polach startowych na torze Circuit de Barcelona-Catalunya nie pasuje do XXI wieku, w którym społeczeństwo chce być nowoczesne i demokratyczne – powiedział Jordi Manils z partii Inicjatywa dla Katalonii – Zieloni.  

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News