Grid girls znikną z padoku Formuły 1?

Grid girls znikną z padoku Formuły 1?

Grid girls znikną z padoku Formuły 1?

Podaj dalej

Piękne panie towarzyszące kierowcom Formuły 1 są, wydawałoby się, nieodłącznym elementem sportów motorowych. Już wiele lat temu poddawano pod wątpliwość ich obecność, a temat wraca co jakiś czas jak bumerang. Czy to definitywny koniec „grid girls” na torach wyścigowych?

Ross Brawn, dyrektor sportowy Liberty Media, przyznał, że obecność pięknych, skąpo ubranych dziewczyn na polach przedstartowych znów została poddana pod ocenę.

Jest wielu ludzi, którzy szanują tradycję. Są też ludzie, którzy uważają to za przestarzałe, więc musimy się temu dokładnie przyjrzeć – powiedział Brawn.

Swoje zdanie na ten temat wyrazili także sami kierowcy Formuły 1. Max Verstappen, reprezentujący barwy Red Bull Racing powiedział krótko:Grid girls muszą zostać.

Wtórował mu kolega z Renault, Nico Hulkenberg: Byłoby ogromną stratą, gdybyśmy stracili te piękne klejnoty dla oczu z padoku F1. Co mielibyśmy w zamian? System Halo? O Boże…

Grid girls od zawsze były kojarzone z motorsportem, jednak wielu fanów skrytykowało ich obecność i uprzedmiotowienie kobiet, przyznając, że takie podejście jest już nieaktualne.

Co ciekawe, jedna z dziewczyn występująca w tej roli, Chantel George, wypowiedziała się na ten temat w zupełnie inny sposób, przyznając, że porzucenie grid girls byłoby wielkim błędem.

Byłam grid girl w Formule 1 na torze Silverstone w lecie 2014 roku i towarzyszyłam Kimiemu Raikkonenowi – czytamy. – To było najlepsze doświadczenie w moim życiu.

– Cały zespół traktuje cię jak kogoś bardzo ważnego, spędzasz z nimi czas, poznajesz kierowców, to coś wspaniałego.

 Chantel uważa również, że obecność pięknych dziewczyn odpowiednio nastraja kierowców do walki.

 

To daje im energicznego kopa, wprawia ich w odpowiednią atmosferę i daje powód do jeszcze lepszej jazdy. Nie tylko do kamer i widowni. Mają przed kim się popisywać.

Jedną z propozycji jest zastąpienie pań mężczyznami, choć Chantel uważa to za nienajlepszy pomysł.

To byłaby ogromna zmiana dla Formuły 1 i przemysłu motorsportowego. Nie powinno być jednak zakazów robienia tego dla mężczyzn. Może dałoby się to połączyć, 50/50?

Tagi: F1, grid girls

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News