Grela królem deszczu!

Grela królem deszczu!

Podaj dalej

Rajd Wisły nigdy nie był łatwą imprezą, jednak tegoroczna edycja została dodatkowo przyprawiona iście jesienną aurą. Chłod i deszcz nie ułatwiał zadania zawodnikom podczas pierszej pętli, z której na czele wyjechali Gracjan Grela i Marta Momot.

fot. Jakub Rozmus

Poczatek Rajdu Wisły okazał się nie tylko trudny dla zawodników, ale takzę dla organizatorów, którzy z powodu dobnych problemów musieli zarządzić wolny przejazd na oesie Kozińce.

Najlepiej z pierwszą pętlą poradził sobie Grela w Hondzie Civic, który wygrał pierwszy przejazd Kiczory. Zwycięstwo na tym oesie pozwoliło mu na odrobienie strat po czwarty miejscu na Koniakowie, które padło łupem Tomasza Zbroi w Renault Clio przed Damianem Kostą i Michałem Różyckim – obaj w Hondach Civic. Po porannym etapie zmagań na czele mistrzostw śląska jest Grela z przewagą 1,8 sekundy nad Różyckim zaś czołową trójkę uzupełnia Kostka. Clio prowadzone przez Zbroje spadło na dopiero czwarte miejsce.

fot. Rajd Wisły

 

W klasie Gość 2WD prowadzi Rafał Kręcioch pilotowany przez Marcina Szeje. Załoga Peugeota 208 R2 ma 8,3 sekundy przewagi nad Jackiem Jureckim, zaś czołową trójkę uzupełnia Tomek Gryc. W Gośc 4WD prym wiedzie Maciej Lubiak w Imprezie, które zostawia za sobą Marka Dudzińskiego oraz Wiesława Ingrama.

W grupie RO Open N pierwsza pętla najlepiej wypadła w wykonaniu załogi Marek Nowak/Adam Grzelka, która o ponad osiem sekund wyprzedza w wynikach Adama Sceta. Top 3 w tym wypadku zamyka Przemek Kołodziej.

fot. Rajd Wisły

Tagi: Rajd Wisły, RSMŚL, HRSMP

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News