Gra o prąd

Gra o prąd

Podaj dalej

Od sezonu 2017/18 kibice Formuły E, będą mogli podziwiać kierowców prowadzących bolid Audi e-tron FE04 pod egidą fabrycznego zespołu. Oprócz zmian wizerunkowych wprowadzono również znaczne modyfikacje w konstrukcji pojazdu.

W sezonie 2017/18 do rywalizacji w zmaganiach cyklu Formuły E został zgłoszony fabryczny zespół Audi. Niemiecki producent do tej pory wspierał team ABT Sportsline, natomiast w najbliższym czasie przejmie ich miejsce w stawce. Ekipa będzie występowała pod szyldem Audi Sport ABT Schaeffler.

Oprócz zmiany wizerunkowej i wprowadzenia bieli jako barwy dominującej na samochodzie, dokonano również korekty sprzętowej. W nadchodzącym sezonie zespół korzystał będzie z wysokowydajnej skrzyni z jednym przełożeniem. – Nasz nowy bolid jest zapowiedzią ofensywy produktowej, którą zamierzamy wprowadzić w dziedzinie mobilności elektrycznej. To wspaniałe, że po 40. latach wspierania z sukcesami sportu motoryzacyjnego, zostaliśmy pierwszym niemieckim producentem w zmaganiach cyklu Formuły E. Będzie to doskonała okazja do testowania zaawansowanych rozwiązań technicznych, które później będziemy mogli przenieść na rynek komercyjny – zakończył Peter Mertens, członek zarządu Audi AG.

W nowym sezonie w Audi e-tron FE04 z numerem “1” wystartuje Lucas di Grassi. Brazylijski kierowca będzie występował w roli obrońcy tytułu. W samochodzie z numerem “66” zobaczymy natomiast Daniela Abta, syna właściciela i szefa stajni. Do jego bolidu zostanie dołączone malowanie w kolorze czerwonym, aby kibice byli w stanie rozróżnić obu zawodników rywalizujących na trasie. Pierwszy wyścig sezonu odbędzie się 2 grudnia w Hong Kongu.

Tagi: Formula E, Audi

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News