Gospodarczyk tuż za podium

Gospodarczyk tuż za podium

Gospodarczyk tuż za podium

Podaj dalej

Claude Fournier i Szymon Gospodarczyk ukończyli wczorajszą rywalizację w Rajdzie Dakar na czwartej pozycji. Załoga z Polakiem na pokładzie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.

Szymon Gospodarczyk, który podczas tegorocznej imprezy pełni rolę pilota w samochodzie typu UTV, zajął wspólnie z Claude Fournierem czwarte miejsce na trasie środowego etapu. Załoga pilota z Jordanowa zameldowała się na mecie w Arequipa, tracąc do liderów 1 h i 14 min.

5 etap Rajdu Dakar: San Juan de Marcona – Arequipa kończymy na 4 miejscu z czasem 4:56. Wyjątkowo trudny i wyczerpujący…

Publié par Szymon Gospodarczyk sur mercredi 10 Janvier 2018

Najszybszą załogę piątej odsłony rywalizacji stworzyli Reinaldo Varela i Gustavo Gugelmin. Było to drugie etapowe zwycięstwo Brazylijczyków podczas tegorocznej imprezy, której partnerem strategicznym została firma Motul. Na drugiej lokacie rywalizację ukończyli Peruwiańczycy – Juan Carlos Uribe i Javier Uribe. Bracia stracili do liderów 15 min 37 sek. Podium środowego odcinka uzupełnili reprezentanci Hiszpanii – Jose Luis Pena i Rafael Tornabell. Zameldowali się oni na mecie ze stratą 37 min 55 sek za duetem z Brazylii.

Dzięki etapowemu zwycięstwu na prowadzenie w 40. edycji Rajdu Dakar wysunęli się Reinaldo Varela i Gustavo Gugelmin. Dotychczasowi liderzy – Patrice Garrouste i Steven Griener spadli na trzecie miejsce i tracą już 1 h 26 min. Wyprzedzają ich jeszcze bracia Uribe, którzy znajdują się za Brazylijczykami zaledwie o 3 minuty. Claude Fournier i Szymon Gospodarczyk po szóstym etapie rywalizacji plasują się na piątej pozycji.

Na trasę szóstego etapu załogi UTV wyruszą około godziny 15:00 polskiego czasu.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakar, Szymon Gospodarczyk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News