Gosia wraca do Audi

Gosia wraca do Audi

Podaj dalej

Lato, słońce, plaża. Kierowcy TCR Germany obierają w ten weekend kurs na wydmy – na holenderskim torze Zandvoort położonym nad morzem zaczyna się czwarta runda mistrzostw. W Zandvoort zobaczymy także Gosię Rdest, która ma za sobą bardzo udany weekend na Torze Poznań.

Seria TCR Germany to jedna z najciekawszych serii wyścigowych tego sezonu. W stawce każdorazowo mierzy się ponad 40 kierowców o bardzo różnym stopniu doświadczenia.

TCR Germany to otwarte mistrzostwa Niemiec jednak błędem byłoby postrzeganie tych zawodów jedynie przez pryzmat tego jednego kraju – zawodnicy pochodzą z 13 krajów, a rundy odbywają się nie tylko na niemieckich torach. W kalendarzu znalazł się także austriacki Red Bull Ring oraz holenderski Zandvoort. Wysoki poziom i prawdziwe sportowe emocje, których przy tak mocno obsadzonej stawce nigdy nie brakuje, przysparzają serii TCR Germany coraz więcej zainteresowania kibiców.

Zandvoort to bardzo ciekawy obiekt – położony tuż przy plaży więc często trzeba się liczyć z piaskiem nawiewającym na tor. Dodatkowym urozmaiceniem są duże różnice wzniesień, co wymaga od kierowców dobrej znajomości toru. Pogoda zmienia się tutaj bardzo szybko.

Jedyną reprezentantką Polski w TCR Germany jest Gosia Rdest. Jest to jej pierwszy sezon w otwartych mistrzostwach. Gosia startuje samochodem Audi RS3 LMS. Jest to również pierwszy rok, w którym samochody Audi biorą udział w wyścigach serii TCR więc teamy wciąż uczą się jak najlepiej wykorzystać możliwości maszyny.

Tagi: Gosia Rdest, ADAC TCR, Audi, RS3 LMS

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News