Gosia Rdest wygrywa w gościnnym starcie

Gosia Rdest wygrywa w gościnnym starcie

Podaj dalej

Gosia Rdest po starcie z 7. miejsca rzutem na taśmę wyprzedziła Nikodema Wierzbickiego na ostatnim okrążeniu drugiego wyścigu KIA LOTOS RACE i w swoim gościnnym występie sięgnęła po zwycięstwo.

Pierwszym liderem wyścigu był jednak Kamil Serafin, który wykorzystał słabszy start Nikodema Wierzbickiego i awansował na czoło stawki. Po kilku okrążeniach dogonił go Jan Antoszewski, zwycięzca pierwszego wyścigu, jednak jego próba ataku okazała się nieudana. W efekcie doszło do kolizji między dwoma zawodnikami, która wyeliminowała ich z walki o wygraną.

Wtedy na prowadzenie wysunął się Nikodem Wierzbicki, a za nim podróżowali Damian Litwinowicz i Kamil Serafin.

Gosia Rdest na ostatnim okrążeniu przystąpiła do ataku, gładko wyprzedzając dotychczasowego lidera Nikodema Wierzbickiego. Ten nie chciał jednak odpuścić, czego efektem było wjechanie na linię mety z różnicą 0,070 sekundy.

Podium uzupełnił Damian Litwinowicz, a cała czwórka minęła flagę w biało-czarną szachownicę z różnicą zaledwie 0,547 sekundy.

Najszybszą piątkę uzupełnił Szymon Jabłoński, który stoczył wyrównany bój z Maxem Guntherem. W czołowej dziesiątce drugi wyścig ukończyli Dawid Borek, Szymon Ładniak, Marek Begier oraz Krzysztof Wróbel.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News