Gosia Rdest najlepsza na torze Hungaroring

Gosia Rdest najlepsza na torze Hungaroring

Gosia Rdest najlepsza na torze Hungaroring

Podaj dalej

Gosi Rdest wygrała piątą rundę  GT4 European Series. Na torze Hungaroring Polka startująca w duecie z Cedrikiem Freiburghausem pojechała niezwykle emocjonujący niedzielny wyścig.

To pierwsze zwycięstwo Polki w tym cyklu i drugie miejsce na podium. Tym cenniejsze, bo wywalczone na bardzo wymagającym torze i w bardzo trudnych warunkach. Weekend w Budapeszcie był bardzo deszczowy i skuteczna jazda wymagała nie tylko maksymalnej koncentracji, ale też odpowiedniej strategii.

Prowadząca Audi R8 LMS GT4 Gosia Rdest doskonale spisała się już w kwalifikacjach, dzięki czemu do niedzielnego wyścigu startowała z pole postion w klasie Pro-Am. Sytuację utrudniły jednak opady deszczu tuż przed startem.

W sobotę Polka nie miała okazji powalczyć o dobry wynik, ponieważ ze względu na obfite opady i pogarszające się warunki na torze sędziowie zdecydowali się przerwać wyścig tuż po zmianie Cedrika Freiburghausa. Kolejna, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw GT4 European Series już za dwa tygodnie w Niemczech, na znanym m.in. z Formuły 1 niemieckim torze Nürburgring.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News