Gosia Rdest najlepsza na torze Hungaroring

Gosia Rdest najlepsza na torze Hungaroring

Podaj dalej

Gosi Rdest wygrała piątą rundę  GT4 European Series. Na torze Hungaroring Polka startująca w duecie z Cedrikiem Freiburghausem pojechała niezwykle emocjonujący niedzielny wyścig.

To pierwsze zwycięstwo Polki w tym cyklu i drugie miejsce na podium. Tym cenniejsze, bo wywalczone na bardzo wymagającym torze i w bardzo trudnych warunkach. Weekend w Budapeszcie był bardzo deszczowy i skuteczna jazda wymagała nie tylko maksymalnej koncentracji, ale też odpowiedniej strategii.

Prowadząca Audi R8 LMS GT4 Gosia Rdest doskonale spisała się już w kwalifikacjach, dzięki czemu do niedzielnego wyścigu startowała z pole postion w klasie Pro-Am. Sytuację utrudniły jednak opady deszczu tuż przed startem.

W sobotę Polka nie miała okazji powalczyć o dobry wynik, ponieważ ze względu na obfite opady i pogarszające się warunki na torze sędziowie zdecydowali się przerwać wyścig tuż po zmianie Cedrika Freiburghausa. Kolejna, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw GT4 European Series już za dwa tygodnie w Niemczech, na znanym m.in. z Formuły 1 niemieckim torze Nürburgring.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News