Gosia Rdest: "Mały, ale wariat!"

Gosia Rdest: "Mały, ale wariat!"

Podaj dalej

Przed nami trzecia runda Audi Sport TT Cup. Gosia Rdest przed rozpoczęciem rywalizacji na ulicznym torze Norisring zajmuje bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trzecia runda Audi Sport TT Cup już w ten weekend na ulicznym torze Norisring. Zawodnicy zmierzyli się do tej pory na torach Hockenheim i Nurburgring. W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu plasuje się Brytyjczyk Philip Ellis z 75 punktami. Na drugiej pozycji znajduje się Polka, Gosia Rdest – z 58 oczkami na swoim koncie. Pierwszą trójkę zamyka Milan Dontje z 48 punktami.

Norisring to jedyny tor uliczny w kalendarzu Audi Sport TT Cup. Położony jest w Norymberdze, w odległości 90km od siedziby Audi, co czyni go domowym torem koncernu z Ingolstadt. Nitka ma zaledwie 2,3 km długości, dzięki czemu publiczność widzi z trybun prawie cały tor. Pomimo tylko 4 zakrętów – a może właśnie dlatego – jest bardzo wymagający i niezmiennie z roku na rok dostarcza kibicom wyścigowych emocji.

– Mały, ale wariat – tak bym podsumowała tor Norisring. Ściganie się na tym obiekcie gwarantuje intensywne wrażenia. Tor jest wymagający dla samochodu, bo jeździ się po nim od strefy hamowania do strefy hamowania. Chwila nieuwagi i można znaleźć się na ścianie  komentuje Gosia.

I tym razem puchar Audi supportuje serię DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). Wyścigi na ciasnym torze Norisring są zawsze wyjątkowym wyzwaniem dla kierowców DTM.

Wyścigi Audi Sport TT Cup będzie można obejrzeć za pomocą live streamu w internecie na stronie http://www.audi.com/en/audisport.html

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News