Gładysz w czołowej piątce!

Gładysz w czołowej piątce!

Podaj dalej

Na torze Algarve w Portugalii w decydującą fazę wchodzą Rotax MAX Challenge Grand Finals. Odbyła się już pierwsza tura półfinałów, w której świetnie spisywali się Polacy!

Bardzo dobrze w klasie Mini Max pojechał Karol Kret, który uplasował się na dziewiątej pozycji.

Gwiazdą wyścigu w klasie Micro Max, która ma tylko jeden prefinał, był Maciej Gładysz. Polak świetnie wystartował i do ostatnich metrów walczył o miejsce w czołowej trójce. Ostatecznie zabrakło mu zaledwie 0,2 sekundy, jednak piąte miejsce i tak wysoka forma jest fantastycznym prognostykiem przed finałowym wyścigiem. Niewiele dalej, bo na ósmym miejscu sklasyfikowano Maksymiliana Obsta, natomiast trzeci z Polaków w tej klasie, Jonathan Madden był dopiero 27.

W klasie Junior Max Kamil Donicz finiszował jako piętnasty natomiast w Max odbył się pierwszy z półfinałów, w trakcie którego Jakub Greguła znalazł się na 12. miejscu. Mateusz Kaprzyk znalazł się natomiast na 21. pozycji. W wyższych klasach miejsca startowe do finału poznamy jednak dopiero po południu, gdy zostanie rozegrany drugi prefinał.

W DD2 Max oraz DD2 Max Masters Polacy jeszcze nie rywalizowali i na torze zobaczymy ich podczas drugiej tury prefinałów.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News