Gladiatorzy

Gladiatorzy

Podaj dalej

Rajd Dakar sam w sobie budzi skojarzenie morderczej próby, przeznaczonej tylko dla wybitnych zawodników. Jednak w 40. edycji imprezy zlokalizowanej w Ameryce Południowej, wezmą udział motocykliści, którzy posunęli się jeszcze krok dalej.

„Jeżeli Dakar jest jak Everest w świecie sportów motorowych, to dla motocyklisty Malle Moto jest jak wspinaczka na ten szczyt bez tlenu.” Takie słowa padły z ust jednego z zawodników, a dotyczyły one nowo powstałej kategorii Original by Motul. Najprościej mówiąc, jest to klasyfikacja przeznaczona dla motocyklistów, którzy nie otrzymują absolutnie żadnej pomocy podczas trwania całej imprezy. Muszą więc oni samemu zadbać o sprawność mechaniczną sprzętu i własnoręcznie naprawiać wszelkie zdiagnozowane defekty.

Zawodnicy mają przydzielony jeden wspólny samochód ciężarowy, w którym przechowują wszystkie niezbędne do funkcjonowania przedmioty. Pojazd czeka na nich na końcu każdego etapu w przydzielonym miejscu na polu biwakowym. Nieodłącznymi towarzyszami podróży jest niewyspanie, brak odpowiedniej konserwacji sprzętu oraz uciążliwe niedostatki w kwestii przygotowania do kolejnych fragmentów trasy.

Firma Motul, która w 2018 roku została partnerem strategicznym Rajdu Dakar, wskazuje na powiązanie nowej kategorii z pierwotnymi tradycjami imprezy – Mając na uwadze podobne warunki, w jakich odbywał się pierwszy Dakar, Motul w dowód uznania dla tych motocyklistów chce wspierać ich start w rajdzie. Dzięki minimum komfortu, jaki marka chce im zapewnić, ich szanse na wygraną rosną. To właśnie Ci motocykliści uosabiają prawdziwego ducha rajdu Dakar i Motul chce, aby ich historie zostały dostrzeżone.

Mierząc się z Dakarem jak nikt inny

"Ukończyć rajd, tylko tego chcę" – Romain Leloup, uczestnik #OriginalByMotul, Rajd Dakar 2018Poznaj kategorię Original By Motul ▶️ http://www.motul.com/pl/pl/news/events-racing/dakar-2018-original-by-motul

Publié par Motul Polska sur jeudi 4 Janvier 2018

Ale start w Original by Motul to nie tylko wszechobecne utrudnienia. Firma zapewnia bowiem uczestnikom zmagań pakiet powitalny w postaci namiotu, zadaszenia dla motocykli, ekologicznych mat, przyborów toaletowych oraz torby podróżnej. Co więcej, oleje oraz inne produkty marki Motul są dostępne dla zawodników każdego wieczora na polach biwakowych. Zawodnicy mogą również korzystać z darmowego dostępu do sieci Wi-Fi, co w warunkach Dakaru jest sporym udogodnieniem.

Tagi: Rajd DakarDakar 2018ThisIsDakarOriginalByMotulMotulEpicStory

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News