Gigant otwarty

Podaj dalej

W Chinach powstała jak dotychczas najnowocześniejsza oraz największa stacja przeznaczona dla samochodów elektrycznych. Obecnie mogą się z niej cieszyć mieszkańcy Szanghaju.

Potężna stacja mogąca obsłużyć w jednym momencie nawet do 50 samochodów, nie mogła powstać w lepszym miejscu niż międzynarodowe centrum biznesowe największego miasta świata. Jakiś czas temu firma Tesla złożyła obietnicę utworzenia 10000 stacji Supercharger i wydaje się, że ostatnia inwestycja to kolejny krok zbliżający do realizacji ambitnego celu.

Na dzień dzisiejszy Tesla posiada zaledwie około 10% zakładanego wyposażenia, na którym zainstalowano łącznie nieco ponad 7000 ładowarek. W planach znajduje się również wybudowanie miejsc typu Mega Supercharger, na których ma być prowadzona klasyczna sprzedaż detaliczna produktu. Pod koniec 2018 roku firma ma produkować ponad 10000 egzemplarzy samochodów tygodniowo. Taka inwestycja wymaga konkretnego rozbudowania światowej sieci punktów ładowania.

W Polsce istnieją obecnie trzy stacje typu Supercharger. Zlokalizowane one są w Poznaniu, Wrocławiu oraz Katowicach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z zakładanym planem to baza ta zostanie rozbudowana do ośmiu lokalizacji.

Tagi: Elektromobilność

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News