George Russell zastąpi Strolla w Williamsie

George Russell zastąpi Strolla w Williamsie

2 interakcje
George Russell zastąpi Strolla w Williamsie

Podaj dalej

Williams potwierdził, że lider mistrzostw Formuły 2, George Russell, dołączy do zespołu w sezonie 2019. Russell, który jest objęty programem juniorskim Mercedesa, był w ostatnim czasie mocno wiązany z ekipą z Grove.

Brytyjczyk wygrał w tym roku sześć wyścigów i jest bardzo bliski zdobycia mistrzostwa. W poprzednim sezonie 20-latek był bezkonkurencyjny w serii GP3. Russell ma też za sobą debiut w F1, w ubiegłym roku odbył testy między innymi z zespołem Force India w Brazylii.

Nie wiadomo jeszcze kto będzie partnerem Brytyjczyka w sezonie 2019, jednak wyraźnym faworytem jest obecny kierowca Williamsa Siergiej Sirotkin i rezerwowy Robert Kubica. Lance Stroll zgodnie z przypuszczeniami opuści zespół z Grove i przeniesie się do Racing Point Force India.

George Russell, Williams: To ogromy zaszczyt dołączyć do zespołu z takim prestiżem jak Williams. Formuła 1 była moim marzeniem przez całe życie. Czuję się surrealistycznie, to niesamowite, że teraz będę stawał w kolejce obok kierowców, których podziwiam od wielu lat. Chciałbym podziękować Claire i wszystkim z Williams Martini Racing za wiarę w moje umiejętności, a także Mercedesowi, za ich niezrównane wsparcie w GP3 i w Formule 2. Jestem niesamowicie podekscytowany rozpoczęciem współpracy ze wszystkimi w Grove i postawieniem pierwszych kroków jako kierowca Formuły 1. Nie mogę się doczekać Melbourne!

Imponująca kariera Russella rozpoczęła się po tym, jak wygrał Formułę 4 w 2014 roku. W tym sezonie oprócz regularnych startów w Formule 2, zaliczył także testy dla Force India i Mercedesa w Barcelonie i na Węgrzech.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News