George Russell czuje się liderem Williamsa

George Russell czuje się liderem Williamsa

George Russell czuje się liderem Williamsa

Podaj dalej

George Russell podobnie jak Robert Kubica nie zdołał jeszcze w tym sezonie sięgnąć po choćby 1 punkt dla swojego zespołu. Brytyjczykowi nie przeszkadza to jednak, aby mianować się jako lider stajni z Grove.

Po czterech wyścigach Formuły 1 George Russell nie ma punktów na swoim koncie. Brytyjczyk cieszy się jednak z faktu, że w każdym z dotychczas rozegranych Grand Prix plasował się na mecie przed Robertem Kubicą. Zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigach.

21-latek chce jak najszybciej zapomnieć o ostatnim Grand Prix na ulicznym torze w Baku. Najpierw zmagał się z chorobą, a następnie stał się ofiarą kuriozalnego zdarzenia podczas kwalifikacji, kiedy najechał na wystającą pokrywę studzienki kanalizacyjnej. W wyniku kontaktu doszło niemal do wyrwania podłogi w jego samochodzie.

– Dobrze, że ten weekend się już skończył – powiedział na łamach „Motorsport Total”.

Brytyjczyk dodał, że stara się jak najlepiej motywować zespół i czuje się jego liderem.

George Russell: Jestem pewien, że teraz będzie nam łatwiej w kolejnym wyścigu, mam nadzieję, że zrobimy spory postęp. Cieszę się z wyzwania, jakim jest ten sezon F1. Dla mnie to kolejna okazja, by wykazać się jako lider tego zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News