Geneva Motor Show: Apollo IE doczeka się wyścigowej odmiany GT1?

Geneva Motor Show: Apollo IE doczeka się wyścigowej odmiany GT1?
Podaj dalej

Firma Apollo Automobil Intensa Emozione kojarzona jest z bezkompromisowym stylem, a ich najnowszy Apollo IE charakteryzuje się pięknym brzmieniem V12 i jedynym w swoim rodzaju designem.

Przed rozpoczęciem tegorocznych targów w Genewie mogliśmy zobaczyć małą zapowiedź samochodu Apollo przygotowanego do… wyścigów. Producent nie podał zbyt wielu szczegółów, nie wiemy wciąż w jakiej serii mógłby ścigać się ich samochód.

Oceniając jednak po poście zamieszczonym przez Apollo na Facebooku, firma najprawdopodobniej celuje w klasę GT1, która… od wielu lat praktycznie nie istnieje.

W zapowiedziach nie ma żadnych informacji o jednostce napędowej Intensa Emozione GT1, choć najprawdopodobniej skorzysta z tej samej jednostki 6,3 litra V12 produkującej 780 KM i dysponującej momentem obrotowym 759 Nm!

Drogowa wersja modelu waży 1250 kilogramów, więc wersja wyścigowa z pewnością będzie jeszcze o kilka kilogramów lżejsza. Ciężko jest sobie wyobrazić jeszcze bardziej hardcorową dietę. Wszystko dlatego, że już standardowy Apollo IE zbudowany jest w większości z włókna węglowego. Samochód oferowany jest wyłącznie na ogumieniu Michelin Pilot Sport Cup 2.

Apollo zbuduje 10 egzemplarzy Intensa Emozione, cena jednego wynosić będzie 2,6 miliona dolarów. Nie wiadomo jeszcze, czy wersja GT1 wliczana będzie do wspomnianej dziesiątki.

https://www.facebook.com/apolloautomobile/photos/a.10150632505548259/10157131802448259/?type=3

Przeczytaj również