Gdyby Darth Vader miał jeździć SUV, wybrałby to

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to już było. Rezvani nie jest nową marką, mała amerykańska manufaktura pierwszy projekt modelu Tank a więc pancernej maszyny wojskowej, przedstawiła już w 2017 roku. Tutaj mamy jednak do czynienia z iście diabelskim pojazdem.

Gdyby Darth Vader miał jeździć SUV, wybrałby to
Podaj dalej

Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić bardziej złowieszczo wyglądający samochód do wpakowania silnika Hellcat V8 o mocy 707 koni i 881 Nm maksymalnego momentu obrotowego? My nie. Tank X ma taką samą ogólną formę jak jego wojskowa edycja, ale opakowany został w pakiet, który wygląda jak gdyby ktoś postanowił przygotować go to potyczki z kosmitami na księżycu. Maszyna poza kosmicznym silnikiem dostała również balistyczną ochronę całego nadwozia (szkło kuloodporne, wzmacniane ceramiczno-kevlarowe panele nadwozia) oraz osłonę dymną, opony odporne na przestrzelenie i niewielkie wybuchy oraz pancerną płytę podwozia i podczerwień. Gdyby przyszło walczyć nam po ciemnej stronie księżyca, to w standardzie mamy tutaj jeszcze noktowizor na pokładzie.

Samochód dostał także pakiet Off-Road Extreme a więc podwyższone pneumatyczne zawieszenie i hamulce Dynatrac ProGrip. Wszystko to jeździ na mięsistych 37-calowych oponach, które, jak widać, zostawiają niesamowite ślady na piasku. Szkoda, że ​​astronauci misji Apollo nie mogli mieć go na księżycu, zamiast tego malutkiego śmiesznego, elektrycznego łazika.

W kabinie modelu Rezvani Tank X jest już całkiem przyjemniej. Mamy tutaj skórzaną tapicerkę a przed oczami kierowcy umieszczono wyświetlacz head-up display, na środku deski rozdzielczej króluje 7,9-calowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, który wspiera mapy Google. Do dyspozycji jest też wiele aplikacji.

Jeśli chcesz stanąć po ciemnej stronie mocy, to ceny zaczynają się 259,000 $.

Przeczytaj również