Gabryś wygrywa Festiwalowy

Gabryś wygrywa Festiwalowy

Podaj dalej

Za nami jedna z najstarszych i najbardziej popularnych wśród kibiców i zawodników impreza motorsportowa w Polsce – Rajd Festiwalowy. Po 12 próbach najlepsza okazała się załoga Zbigniew Gabryś i Michał Wiśniewski.

Począwszy od samego początku zmagań obserwowaliśmy na trasie niezwykle zaciętą walkę pomiędzy Zbigniewem Gabrysiem i Pawłem Dytko. Niestety, ten drugi nie przystąpił do niedzielnych zmagań i począwszy od tego momentu mogliśmy obserwować teatr jednego aktora.

Zbigniew Gabryś wspólnie z Michałem Wiśniewskim zapisali na swoje konto 11 z 12 rozegranych podczas Rajdu Festiwalowego prób i ostatecznie wygrali cały rajd o ponad 52 sekundy nad załogą w Mitsubishi Lancerze – Jarosławem Hebzdą i Markiem Niesyto. Podium uzupełnili tutaj Oktawian Ostrowicz i Marcin Nanys w Subaru Legacy.

W klasie 1 najlepsza była para Mateusz Szpyrka / Jakub Besslein w Fiacie 126p, w 2 najlepsi byli Witold Szydziak i Krzystof Jeżewicz w Hondzie Civic, klasa 3 pasła łupem Marcina Lentnera i Dawida Fulary również w Hondzie Civic. Jeśli chodzi o pozostałe kategorie – w 4 zwyciężyli Łukasz Kępa i Krystyna Bywalec w Hondzie Civic TypeR, a 5 na swoje konto zapisali Oktawian Ostrowicz i Marcin Nanys w Subaru Legacy. Nikt z nich nie mógł jednak zbliżyć się do Zbigniewa Gabrysia, który wygrał klasę Gość przed Jarosławem Hebzdą i Arkadiuszem Lechoszestem.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

fot. FB Qhta Seb
fot. FB Szeroką drogą

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News