Gabryś liderem po pętli

Gabryś liderem po pętli

Podaj dalej

Za nami pierwsza pełna pętla Rajdu Świdnickiego-Krause. Można chyba stanowczo stwierdzić, że jak na razie w wynikach mamy niespodziankę, gdyż na prowadzeniu po 4 odcinkach specjalnych znajduje się Zbigniew Gabryś.

Kierowca Forda Fiesty R5 wyprzedza na ten moment drugiego Marcina Gagackiego o 15,8 s. i trzeciego Filipa Nivette o 20 s. Należy jednak zauważyć, że począwszy od drugiego oesu dnia ten ostatni zmagał się z problemami ze swoją Fabią R5, a cały odcinek numer 4. przejechał na światłach awaryjnych.

Tuż za podium znajduje się powracający na polskie odcinki specjalne Dominykas Butvilas, a pierwszą piątkę zamyka etatowy uczestnik mistrzostw Europy – Tomasz Kasperczyk. Kolejne miejsca zajmują zawodnicy Subaru Poland Rally Team – Marcin Słobodzian i Mikołaj Marczyk, a na 8. pozycji plasuje się debiutujący w Fordzie Fiesta Proto ze stajni Stec Motorsport duet Hubert Maj i Szymon Jasiński.

W klasie samochodów napędzanych na jedną oś na prowadzeniu znajduje się Jakub ,,Colin” Brzeziński. Startujący w Citroenie DS3 R3T Max zawodnik wyprzedza o ponad 16 sekund Dariusza Polońskiego i o ponad 17 sekund Janka Chmielewskiego. Miejsce tuż za podium zajmuje lider rajdu po pierwszym odcinku specjalnym rozgrywanym po ulicach Świdnicy – Tomasz Gryc.

Druga pętla rajdu rozpocznie się równo o godzinie 13:56.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News