Francuskie szaleństwo! 60 supercarów!

Francuskie szaleństwo! 60 supercarów!

Podaj dalej

Już na początku września odbędzie się 9. runda Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Tym razem kolorowa kawalkada przeniesie się do Francji, konkretnie do miejscowości Loheac. Poznaliśmy już listę zgłoszeń. Znajduje się na niej rekordowa liczba 60 samochodów klasy supercar!

Do walki w najwyższej kategorii World RX przystąpi aż 27 zawodników. Nie zabraknie naturalnie przedstawicieli zespołów fabrycznych Forda (Bakkerud, Block), Audi (Ekstrom, Heikkinen, Nitiss), Volkswagena (Kristoffersson, Solberg) i Peugeota (Loeb, T.Hansen, K.Hansen), ale na torze pojawi się też cała rzesza kierowców prywatnych. Jednym z nich będzie gwiazda serii DTM – Nico Muller. W Loheac zobaczymy również wielu reprezentantów gospodarzy, jak np. Emmanuel Anne, Gaetan Serazin, Laurent Bouliou, czy Philippe Maloigne. Kto wie, może któryś z nich sprawi na własnej ziemi niespodziankę?

Aż 35 samochodów znalazło się na liście zgłoszeń w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy dla klasy supercar. Niestety, brakuje tam polskiego jedynaka – Martina Kaczmarskiego. O najwyższe laury powalczą we Francji m.in. Robin Larsson, Tommy Rustad, Alexander Hvaal, Henning Solberg, czy Anton Marklund.

9. runda World RX rozpocznie się 1 września. Na ten moment zdecydowanym liderem mistrzostw jest Johan Kristoffersson. Szwed ma przewagę w wysokości 35 punktów nad drugim Petterem Solbergiem i 53 nad trzecim Mattiasem Ekstromem.

Tagi: Rallycross World RX Francja

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News