Francuski patent Latvali

Francuski patent Latvali

Podaj dalej

Jari-Matti Latvala powtórzył sukces Markku Alena z 1984 roku i tym samym został drugim fińskim kierowcą, który zwyciężył w Rajdzie Korsyki. Robert Kubica zdobył punkty za zajęcie 2. miejsca na Power Stage’u.

fot. rally-base.com
fot. rally-base.com

Polak wyjątkowo startujący za czołówką uzyskał znakomity rezultat i przegrał jedynie z Sebastienem Ogierem. Dzięki temu Kubica zdobył dwa punkty, w klasyfikacji generalnej nasz reprezentant sklasyfikowany został w drugiej dziesiątce. – Rozpoczęliśmy ten rajd bardzo dobrze i zakończyłem też wspaniale. Szkoda tylko, że w połowie rajdu przytrafiły się przygody, bo mogliśmy być na podium – powiedział Kubica.

fot. P1 Sport Media
fot. P1 Sport Media

Zgodnie z przewidywaniami najszybszy okazał się Sebastien Ogier, który stracił szanse na zwycięstwo po piątkowej awarii. – Cisnęliśmy, ale ustawienia nie do końca były dobre na ten oes – powiedział na mecie. Zwycięstwo odniósł jego zespołowy kolega Jari-Matti Latvala, który również rok temu był najszybszy we francuskiej rundzie mistrzostw świata. – To był wspaniały weekend! Nie jechałem na maksimum starałem się być ostrożny. Wygrałem Rajd Francji rok temu, więc jestem teraz szczęśliwy, że powtórzyłem to również na Korsyce – cieszył się Fin.

Elfyn Evans obronił się przed atakami Andreasa Mikkelsena i po raz pierwszy stanął na drugim stopniu podium w mistrzostwach świata. – Andreas cisnął bardzo, ale wiedziałem że jak długo będę jechał czysto uda mi się utrzymać moją pozycję. Jestem zadowolony. Ostatni czas był dla mnie ciężki. Było sporo krytyki – mówił na mecie. – Jestem zadowolony z moje strategii. Chciałem pojechać do Hiszpanii i Wielkiej Brytanii z solidnymi punktami – podkreślał Mikkelsen.

 

Pierwszą piątkę uzupełnił Kris Meeke i Hayden Paddon. Nowozelandczyk to ostatnich metrów walczył o miejsce z Madsem Ostbergiem. Na ostatniej próbie obaj uzyskali identyczny rezultat. Kolejne pozycje zajęli Dani Sordo, Bryan Bouffier i Stephane Sarrazin.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News