Ford od startu zaznacza swoją obecność

Ford od startu zaznacza swoją obecność

Ford od startu zaznacza swoją obecność

Podaj dalej

W najbliższy piątek rozpoczyna się drugi w tym roku weekend Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Po emocjach w Barcelonie nadeszła pora na portugalskie Montalegre. Przypomnijmy sobie jak wyglądała ubiegłoroczna rywlaizacja w RX Portugalii, które stanowiło pierwszą rundę sezonu.

Podczas kwalifikacji zdecydowanie najlepszy był przyszły mistrz świata – Mattias Ekstrom. Jego walka o wysokie pozycje zakończyła się jednak już w półfinale na prostej start-meta, tuż po starcie, kiedy to doszło do kontaktu z Timmym Hansenem. Ostatecznie, w finale znaleźli się Petter Solberg, Johan Kristoffersson, Toomas Heikkinen, Sebastien Loeb, Andreas Bakkerud i Robin Larsson.

Fatalny start w ostatnim biegu imprezy zaliczył Toomas Heikkinen. Już na pierwszym okrążeniu na Joker Lap zjechali Johan Kristoffersson i Sebastien Loeb. Finał obfitował w niesamowitą ilość emocji, zawodnicy jechali łeb w łeb, dochodziło do kontaktów i wszelkiego rodzaju manewrów. Jednym z najciekawszych momentów był wyjazd Pettera Solberga z jokera. Wówczas doszło do kontaktu jego samochodu z Volkswagenem Johana Kristofferssona, który chwilę później stracił kontrolę nad samochodem i się obrócił.

Problemy nie ominęły także Sebastiena Loeba. Ostatecznie najlepszy okazał się Petter Solberg, który nie dał sobie odebrać prowadzenia aż do samego końca. Tuż za Norwegiem ukończyli Szwedzi – Robin Larsson i Johan Kristoffersson. W minimalnej odległości za nimi uplasował się najlepszy kierowca Forda – Andreas Bakkerud.

Jak wydarzenia potoczą się podczas tegorocznej rundy? Przekonamy się już 22 kwietnia, kiedy zawodnicy przystąpią do pierwszych biegów kwalifikacyjnych.

A dla wytrwałych kibiców rallycrossu, do przypomnienia, relacja z całej rundy Montalegre RX z sezonu 2016:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News