Ford rozważa powrót do WRC

Zwycięstwo Sebastiena Ogiera w debiucie nowego Forda Fiesty WRC mogło wzbudzić w amerykańskim producencie chęć powrotu do Rajdowych Mistrzostw Świata.

Ford rozważa powrót do WRC
Podaj dalej

Szef Ford Performance, Dave Pericak był obecny na otwierającej rundzie sezonu 2017 i obserwował drogę do zwycięstwa Sebastiena Ogiera. Popis Francuza dał zespołowi M-Sport pierwsze zwycięstwo od listopada 2012 roku.

Po wycofaniu się zespołu fabrycznego Forda z WRC wraz z końcem sezonu 2012, kibice wciąż mogli obserwować Fiesty na odcinkach specjalnych za sprawą wcześniejszego partnera, zespołu M-Sport prowadzonego przez Malcolma Wilsona.

Pericak powiedział dla WRC LIVE, że bardzo przypadło mu do gustu to, co zobaczył w trakcie Rajdu Monte-Carlo i nie ukrywał, że powrót do mistrzostw świata może stać się częścią jego planów.

To był mój pierwszy raz na rajdzie mistrzostw świata i było niesamowicie – skomentował entuzjastycznie. – Jesteśmy obecni w sportach motorowych, czy to w GRC w Ameryce, czy WRX wspólnie z Kenem Blockiem. Teraz jestem jednak tutaj i zamierzam uczynić powrót do WRC jednym z naszych planów.

– Zupełnie nowe samochody i nowe przepisy sprawiają, że w WRC czeka nas niesamowity sezon. Sebastien zasiadający za kierownicą Fiesty to spełnienie marzeń, więc dla nas jest to coś poważnego, jesteśmy podekscytowani – dodał.

Poproszony o odpowiedź na pytanie, czy Ford może wrócić do WRC na zasadach zespołu fabrycznego, Pericak odparł: – Jesteśmy tutaj i przyglądamy się wszystkiemu z bliska. Współpracujemy z Malcolmem Wilsonem – wykonuje wspaniałą robotę, a my zastanowimy się, na jakich zasadach chcemy dalej z nim współpracować.

 

Przeczytaj również