Ford i Volkswagen spodziewają się... Baby Mustanga Mach-E. Będzie dorastał w Europie

Ford i Volkswagen spodziewają się... Baby Mustanga Mach-E. Będzie dorastał w Europie

2021-mustang-mach-e-live-image

Podaj dalej

Volkswagen niedawno zapowiedział, że jest skłonny podzielić się swoją technologią do samochodów elektrycznych z innymi producentami. Wygląda na to, że pierwszy skorzysta na tym Ford.

Amerykański producent miałby wykorzystać od Volkswagena platformę MEB, której użyłby do miejskiego crossovera z napędem elektrycznym. Miałaby to być mniejsza wersja Forda Mustanga Mach-E, dlatego projekt potocznie nazywa się Baby Mustangiem Mach-E.

Jak donosi brytyjski „Auto Express”, Ford ma mieć pewne kłopoty konstrukcyjne, aby dopasować przeskalowanego Mustanga Mach-E do płyty VW. Dlatego m.in. przednia szyba będzie wymagała przeprojektowania. Nie podano z kolei żadnych ram czasowych wprowadzenia do Europy „dziecka” obu marek.

Współpraca tych producentów nie jest zaskoczeniem. Ford i Volkswagen zawarli w lipcu porozumienie o rozszerzeniu współpracy w zakresie technologii dla elektromobilności. Rynek motoryzacyjny obserwuje zresztą coraz więcej fuzji, ponieważ samodzielne prace badawczo-rozwojowe nad EV są zbyt kosztowne nawet dla dużych koncernów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News