Ford Crown Victoria patrolował ulice Piły

Ford Crown Victoria patrolował ulice Piły

308-266888

Podaj dalej

Kultowy amerykański pojazd Ford Crown Victoria wspólnie z radiowozem z pilskiej jednostki patrolował ulice Piły. W ten sposób funkcjonariusze zwracali uwagę na zmiany w przepisach dotyczących kontroli ruchu drogowego.

21 listopada br. policjanci przeprowadzili akcję edukacyjną mającą na celu zapoznanie kierowców ze zmianami w przepisach dotyczących ruchu drogowego. Wszystko to za sprawą uprzejmości pasjonata motoryzacji, który w maju tego roku prosto ze Stanów Zjednoczonych sprowadził jedno z najbardziej rozpoznawalnych policyjnych aut na świecie – Ford Crown Victoria.

Akcja edukacyjna rozpoczęła się w samo południe, następnie przykuwający uwagę kierowców amerykański radiowóz, który wcześniej służył w Teksasie wystawił posterunek kontrolny w samym centrum Piły.

18-latek w BMW driftował i wjechał w grupę osób w nielegalnym wyścigu. Usłyszał karę… w zawieszeniu

Podczas prowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze rozmawiali o nowych przepisach. Jak się okazało większość kierowców słyszała o zmianach i zna już swoje nowe obowiązki.

Przypominamy, że według nowych przepisów m. in.:

  • dopuszcza się postój pojazdu policyjnego, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego
  • jeśli zachowanie kierowcy zostanie przez funkcjonariusza odebrane jako niestosowanie się do poleceń np. kierowca nie wykona polecenia trzymania rąk na kierownicy, to taka kontrola drogowa może zakończyć się mandatem w wysokości 500 zł
  • w sytuacji tzw. szybkich testów trzeźwości policjant umundurowany nie musi legitymować się każdemu kierowcy

źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News