Fiesta Proto od Wiesława Steca wygrywa w Tanzanii

Fiesta Proto od Wiesława Steca wygrywa w Tanzanii

Podaj dalej

Ahmed Huwel i Maisam Fazal rywalizujący za kierownicą polskiej Fiesty Proto od Wiesława Steca, wygrali w Rajdzie Tanzanii wchodzącym w skład narodowego czempionatu. W imprezie, która weszła także do kalendarza mistrzostw Afryki, Huwel i Fazal zajęli bardzo wysokie 2. miejsce.

Huwel, wspólnie ze swoim pilotem Maisamem Fazalem, byli jedną z najciekawiej i najszybciej jadących załóg drugiego dnia rywalizacji w okolicach miejscowości Bagamoyo – ostatecznie sięgając po zwycięstwo w narodowym czempionacie i bardzo wysokie 2. miejsce w 5. rundzie mistrzostw Afryki, które można porównać do „naszego” FIA ERC.

Nasze tempo w tym rajdzie jest dobrym znakiem na przyszłość. Czuję się co raz bardziej komfortowo za kierownicą naszej Fiesty Proto. W Rajdzie Tanzanii wszystko przebiegało dla nas zgodnie z planem – powiedział korzystający z samochodu od Stec Motorsport – Ahmed Huwel.

Cały zespół jest bardzo podekscytowany tym wynikiem, szczególnie że włożyliśmy bardzo dużo pracy w jak najlepsze ustawienie auta. Cieszymy się, że spisywał się bezbłędnie aż do mety dodał.

Huwel przed startem w Rajdzie Tanzanii pobierał nauki u byłego mistrza Finlandii – Tapio Laukkanena. Trening z Tapio był bardzo pomocny podczas tego rajdu. Przed startem pokonaliśmy sporo kilometrów, dzięki czemu mogłem jechać pewnie i szybko.

Oprócz nauki z Tapio Laukkanenem, Huwel szkolił się również z Bryanem Bouffier. – Wysłaliśmy Bryana na tydzień do Ahmeda, by przeszkolił go z jazdy naszą Fiestą Proto. Francuz ma ogromną wiedzę na temat tego samochodu i jak widać, potrafi ją także dobrze przekazać – skomentował Wiesław Stec.

– Liczę na to, że w kolejnych rundach będziemy jeszcze szybsi – zapowiedział Ahmed Huwel, który na początku tego sezonu nawiązał współpracę z Wiesławem Stecem.

Poproszony o komentarz, jak doszło do tej dość egzotycznej współpracy, Stec odpowiedział: ­- Ahmed od dłuższego czasu przyglądał się naszym samochodom i sukcesom Bryana Bouffier i Mariusza Steca za pośrednictwem Internetu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji przyjechał do Polski i przetestował naszego Forda Fiesta Proto – powiedział Wiesław Stec.

Gdy zobaczył, jak profesjonalna jest to konstrukcja, szybko podjął decyzję i dodał, że zrobi wszystko co w jego mocy, by być dobrym ambasadorem Stec Motorsport w Afryce – dodał Wiesław. Dla mnie zwycięstwo Ahmeda w Rajdzie Tanzanii jest prawdziwym wejściem w afrykański rynek rajdowy. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie równie owocna, co do tej pory.

Tagi: Stec Motorsport, Wiesław Stec, Fiesta Proto, Rajd Tanzanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News