Fetela wskakuje do Proto

Fetela wskakuje do Proto

Podaj dalej

Wicemistrz Ameryki z roku 2015 Piotr Fetela postanowił zmienić samochód. Obchodzący dziś urodziny zawodnik do tej pory rajdowe trasy pokonywał głównie samochodami marki Subaru, teraz nadszedł czas na Forda Fiestę Proto ze stajni Stec Motorsport!

Znany z występów w Rally America zawodnik podzielił się tą informacją kilka dni temu, jednak nie ma go na liście startującego jutro Rally Colorado – 4. rundy Rally America. Będzie tam za to inny Polak w innym Proto – Arkadiusz Gruszka zasiądzie za kierownicą Mitsubishi Mirage RS Proto. Warto dodać, że Gruszka wygrał wszystkie trzy dotychczas rozegrane rundy mistrzostw i jest na zdecydowanym prowadzeniu. Zapowiada się nam niezwykle ciekawa walka dwóch samochodów Proto, kiedy już Piotr Fetela wkroczy do rywalizacji. Wydaje się, że najbliższa realna okazja to Sno*Drift Summer Rally, który rozpocznie się już 6 sierpnia w Atlancie.

Najlepszym sezonem dla popularnego polskiego zawodnika był rok 2015. Wtedy to Piotr Fetela zakończył 7 z 8 rajdów w najlepszej 5 i to ostatecznie pozwoliło mu na tytuł wicemistrza kraju. W ubiegłym roku nie było już tak dobrze, choć rozpoczęło się od pięknego zwycięstwa w Sno*Drift Rally. Później zdarzyło się kilka wycofań i od października Polaka na trasach nie widzieliśmy. Teraz w dniu urodzin życzymy wszystkiego co najlepsze i owocnej współpracy z Proto od Stec Motorsport!

Tagi: Fetela Rally America Stec Motorsport

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News