Ferrari zaplanowało debiut nowego modelu na wrzesień

Ferrari opublikowało zdjęcie zapowiadające nowy projekt marki na witrynie dostępnej tylko dla swoich klientów, którzy już są w posiadaniu samochodów z Maranello.

Ferrari zaplanowało debiut nowego modelu na wrzesień
Podaj dalej

Fotka oczywiście szybko zniknęła z sieci ale jak wiemy w internecie nic nie ginie. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, ktoś zdążył zrobić zrzut ekranu i tak oto rozpoczęły się spekulacje.

Data prezentacji najnowszego modelu zbiega się z ogłoszeniem przez markę nowego planu pięcioletniego. To właśnie 17 września – odbędzie się „Dzień Rynków Kapitałowych Ferrari”, podczas którego nowy dyrektor generalny Louis Camilleri ujawni strategię producenta samochodów na następne pięć lat.

Nazwa pliku obrazu opublikowanego na stronie internetowej nosi tytuł „Ferrari F176”, co może być wewnętrzną nazwą kodową nowego modelu. Plotki sugerują, że auto może być ekskluzywnym, limitowanym supersamochodem opartym na 812 Superfast, ale samo Ferrari jeszcze tego nie potwierdziło.

Pięcioletni plan Ferrari zostanie przedstawiony niecałe dwa miesiące po tym, jak były prezes, Sergio Marchionne, poważnie zachorował w wyniku komplikacji podczas operacji, w następstwie których zmarł.

Przeczytaj również