Ferrari będzie miało nowego kierowcę od sezonu 2019

Ferrari będzie miało nowego kierowcę od sezonu 2019

35 interakcji
Ferrari będzie miało nowego kierowcę od sezonu 2019

Podaj dalej

Charles Leclerc może ostatecznie zastąpić Kimiego Raikkonena w Ferrari na sezon 2019 Formuły 1.

Monakijczyk aktualnie reprezentujący Saubera, od dawna był łączony z Ferrari przez media. Zdaniem dziennika „La Gazetta dello Sport” Raikkonen dowiedział się o planach stajni z Maranello na Monzie.

Leclerc jest juniorem Ferrari oraz ulubieńcem Sergio Marchionne – byłego prezydenta Scuderii i wielkiego zwolennika talentu młodego kierowcy. To właśnie Marchionne przed nagłą śmiercią w lipcu tego roku, miał zabezpieczyć karierę Leclerca i podpisać z nim umowę na starty w sezonie 2019 oraz 2020.

Jak donosi włoski dziennik – Nowe władze Ferrari ostatecznie postanowiły postąpić zgodnie z wolą Marchionne, dlatego Kimi Raikkonen dostał zielone światło na szukanie nowego zespołu.

Leclerc zdobył do tej pory 13 punktów w swoim debiutanckim sezonie F1, imponując szczególnie w kwalifikacjach, gdzie regularnie lepszy był od zespołowego kolegi Marcusa Ericssona. Monakijczyk awansował do najwyższej klasy wyścigowej po wygraniu GP3 i Formuły 2 odpowiednio w 2016 i 2017 roku. W przyszłym miesiącu skończy 21 lat, dzień przed 39 urodzinami Kimiego Raikkonena.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News