Fernando Alonso twierdzi, że nie ma talentu do WRC lub Rajdu Dakar

Fernando Alonso twierdzi, że nie ma talentu do WRC lub Rajdu Dakar

10 interakcji
Fernando Alonso twierdzi, że nie ma talentu do WRC lub Rajdu Dakar

Podaj dalej

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Fernando Alonso wykluczył możliwość przejścia do rajdów samochodowych w późniejszym etapie kariery. Hiszpan twierdzi, że nie posiada do tego wystarczającego talentu.

Bicampeon z końcem tego sezonu odchodzi z F1, ale nadal nie poinformował oficjalnie, czym będzie się zajmować. Jedynym potwierdzonym programem jest dalsza część supersezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) z Toyotą. Spekuluje się o amerykańskiej serii IndyCar, która mogłaby mu pozwolić na sięgnięcie po potrójną koronę sportów motorowych, do której brakuje mu triumfu w Indianapolis 500.

Hiszpan nie zamierza jednak iść śladami Kimiego Raikkonena i Roberta Kubicy, którzy po przerwaniu swoich karier w F1 decydowali się na udział w WRC. 37-letni Asturyjczyk nie widzi się w żadnej formie rajdów samochodowych, m.in. w terenowym Rajdzie Dakar. Cytowany przez Autosport ucina spekulacje stwierdzając, że nie jest to dobra opcja dla niego.

Fernando Alonso: Nie będę tego robił, ponieważ muszę być ze sobą szczery. Wiem, gdzie są moje ograniczenia i nie mam talentu, aby to robić. […] Muszę przemyśleć i ocenić kilka opcji. Chcąc rywalizować i przychodząc ze świata o kompletnie innej filozofii jazdy, trzeba mieć inne talenty i podejście do sportów motorowych.

Jeżeli Alonso chciałby pozostać w wyścigach bolidów jednomiejscowych to alternatywą dla IndyCar, może być dynamicznie rozwijająca się Formuła E. Seria z w pełni elektrycznymi samochodami rozpocznie na przełomie roku swój piąty sezon, pierwszy z pojazdami drugiej generacji. Formuła E przyciągnęła na padok już kilku byłych kierowców F1.

Fernando Alonso: Jeszcze nad tym nie myślałem. To dość nowa seria. Nie mamy jeszcze tradycji wielkich wyścigów, ważnych miejsc lub wspaniałych rzeczy dziejących się w FE, ponieważ jest to bardzo młoda formuła. W przyszłości, kto wie? Ukierunkuję swoje wyzwania pod to, co sprawi, że będę lepszym kierowcą, lepszą osobą i umieści moje nazwisko na kartach historii motorsportu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News