Faworyt RSMP wygadał się! Ujawnił czym pojedzie mistrz Polski

Faworyt RSMP wygadał się! Ujawnił czym pojedzie mistrz Polski

Faworyt RSMP wygadał się! Ujawnił czym pojedzie mistrz Polski

Podaj dalej

Po tym jak Jakub Brzeziński zapowiedział pełny program startów Skodą Fabią R5 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, wiele osób widzi w nim faworyta do tytułu w sezonie 2018. Wicemistrz kraju z 2016 r. czuje się gotowy, aby sięgnąć po najwyższy laur w polskich rajdach.

Mamy wiedzę oesową z 10 sezonów spędzonych w roli zawodnika lub szpiega różnych innych załóg – zauważa Jakub Brzeziński. – Z ostatnich 2-3 lat mamy też doświadczenie nie tylko z rajdów w Polsce, ale i mistrzostw świata, więc zbierając to wszystko do kupy, to myślę, że razem z pilotem jesteśmy gotowi, żeby walczyć o tytuł.

32-latek zamierza postawić w tym roku przede wszystkim na regularność, która jego zdaniem będzie kluczem do sukcesu w klasyfikacji generalnej. Popularny „Colin” uważa, że lepiej czasem będzie ukończyć rajd na 2-3 miejscu niż przesadnie ryzykować w walce o zwycięstwo z silnymi rywalami, wśród których ujawnił obrońcę tytułu, Filipa Nivette’a.

W tym roku mamy bardzo silną stawkę w samochodach R5, dodatkowo Ford Fiesta Proto, którym Filip Nivettte zostanie u nas na odcinkach specjalnych – wygadał się Brzeziński. – Myślę, że groźni mogą być „profesor” Darek Poloński, Miko Marczyk, ale także stara gwardia, czyli Zbychu Gabryś i Tomek Kasperczyk. Oni już kupę lat przesiedzieli w R5-tkach, znają te samochody i na pewno ruszą od pierwszego metra. Rajdy są krótkie, więc ta pewność w samochodzie będzie istotna, ale jest cała masa chłopaków jak Łukasz Byśkiniewicz, którzy myślę, że będą zaskakiwać na odcinkach. To będzie bardzo ciekawy sezon. Myślę, że jeden z ciekawszych w ostatnim czasie!

Kierowca, który do tej pory wygrał jedną rundę RSMP (Rajd Nadwiślański 2016) jest zadowolony z rozgrzewki w aucie, jaką zaliczył w miniony weekend podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Wieliczka była bezpiecznym miejscem na poznanie auta, ponieważ było tu zdecydowanie więcej miejsca niż bezpośrednio na odcinkach specjalnych z RSMP – przyznał „Colin”. – Zebraliśmy dużo fajnych informacji, które będzie teraz można wykorzystać 18 kwietnia na testach w Kotlinie Kłodzkiej tuż przed Rajdem Świdnickim.

Brzeziński nie ma też wątpliwości, co do tego, że na prawym fotelu poradzi sobie nowy pilot, Kamil Kozdroń. – On ma na koncie 14 rajdów w WRC, więc na pewno sobie poradzi – stwierdził. – Sam przejechałem kilka rajdów w mistrzostwach świata i wiem jakie to są trudne imprezy i jak wiele uczą. Myślę, że wszystko będzie pięknie grało.

Głównym sponsorem zespołu Kuby Brzezińskiego w sezonie 2018 jest firma GO+ Cars. Partnerami będą także Atlas Ward Polska, StecKaron, Motul Polska, MYZER, Rudy Project.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Jakub Brzeziński, RSMP, Filip Nivette

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News