Fantastyczna forma Greguły w Poznaniu

Fantastyczna forma Greguły w Poznaniu

Podaj dalej

Kuba Greguła w miniony weekend potwierdził świetną formę, zwyciężając w gościnnym starcie na kartingowej pętli Toru Poznań. Krakowianin kontrolował przebieg rywalizacji od startu do mety, nie dając rywalom żadnych szans na nawiązanie kontaktu.

Weekend w Poznaniu stanowił jednocześnie ostatnią rundę Rotax Max Challenge Poland. Kuba w trakcie 7. rundy sezonu 2017 zaprezentował się w klasie Senior Max, od samego początku utrzymując bardzo dobre tempo.

W sobotę rano w stolicy Wielkopolski rozpoczęły się sesje treningowe, a Kuba zanotował w pierwszej odsłonie trzeci rezultat.

W pierwszym biegu kwalifikacyjnym, który odbył się tego samego dnia popołudniu, Kuba już po starcie zaatakował rywala i szybko objął prowadzenie. Jego wyścig aż do samego końca nie należał jednak do najłatwiejszych, gdyż rywal Greguły zdołał odebrać mu pozycję – doświadczenie krakowianiana zaprocentowało i ostatecznie to Kuba minął linię mety na 1. miejscu.

W drugim biegu kwalifikacyjnym obserwowaliśmy wiele akcji i manewrów wyprzedzania – w tych niełatwych warunkach i ostatnim biegu kwalifikacyjnym podczas tej rundy, kierowca Teamu JR Racing zajął 2. miejsce.

Prawdziwa walka zaczęła się jednak dopiero w niedzielę podczas biegów finałowych – Kuba w sobotę zapewnił sobie start z pole position, który zamienił na zwycięstwo w przedfinale.

Ostatni bieg w Poznaniu był potwierdzeniem świetnej formy Greguły, który po raz kolejny ujrzał flagę w biało-czarną szachownicę jako pierwszy.

Tagi: karting, Tor Poznań, Kuba Greguła

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News