Fala kontroli na A2. Funkcjonariusze ITD skontrolowali prawie 100 ciężarówek w ciągu jednego dnia

Fala kontroli na A2. Funkcjonariusze ITD skontrolowali prawie 100 ciężarówek w ciągu jednego dnia

Podaj dalej

93 ciężarówki zagranicznych firm przewozowych skontrolowali inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas jednodniowej akcji na autostradzie A2. Białoruski przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport rzeczy na podstawie niewłaściwego zezwolenia. Z kolei ciężarówka należąca do rosyjskiej firmy ważyła o 2 tony za dużo. Ponadto 11 kierowców zza wschodniej granicy musiało zapłacić mandaty za zbyt szybką jazdę.

W środę (30 października) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi oraz Delegatury Centralnej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili wspólne działania na odcinku autostrady A2 w okolicach Strykowa. Celem akcji było wykrywanie nieprawidłowości podczas kontroli zezwoleń międzynarodowych. Inspektorzy GITD sprawdzali z kolei w bazie danych zdjęć z fotoradarów, czy w ciągu ostatniego roku kierowcy zza wschodniej granicy nie przekraczali dozwolonej prędkości w naszym kraju.

Inspektorzy skontrolowali w sumie 93 ciężarówki należące do zagranicznych firm transportowych. Białoruski przewoźnik, który wiózł ładunek do Rosji, posłużył się podczas przewozu tranzytowego zezwoleniem wielokrotnym, które nie uprawniało go do wjazdu z ładunkiem do tego kraju. Inspektorzy ujawnili również jeden przypadek braku kalibracji tachografu cyfrowego oraz przekroczenie o 2 tony dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów należącego do rosyjskiego przewoźnika. Obie ciężarówki skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Postoją tam do czasu usunięcia wykrytych nieprawidłowości i wpłaty kaucji na poczet przewidywanych w postępowaniu administracyjnym kar pieniężnych.

Zmiana przepisów: Pijany kierowca zapłaci za leczenie ofiar wypadku?

W wyniku równoległej kontroli inspektorów GITD ujawniono 11 przypadków przekroczenia przez kierujących w ostatnim czasie dozwolonej prędkości na polskich drogach. Kierowców ukarano mandatami karnymi.

GITD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News