Fabryczny zespół Volkswagena wróci na rajdowe odcinki specjalne

Jak donosi niemiecki Rallye Magazin, wszystkie zaplanowane na ten rok Volkswageny Polo GTI R5 zostały wyprzedane. VW Motorsport nie zamierza spocząć na laurach i zapowiada rozwój samochodu.

Fabryczny zespół Volkswagena wróci na rajdowe odcinki specjalne
Podaj dalej

Samochód, którym sezon WRC 2 zaliczy m.in. Kajetan Kajetanowicz, już przed rozpoczęciem produkcji cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W związku z niesłabnącym popytem, zespół z Hanoweru zamknął już możliwość zamówień na ten rok. – Do końca roku zbudujemy około 50 egzemplarzy i wszystkie są już zarezerwowane – wyjawił Sven Smeets, szef VW Motorsport.

Mimo zachwytów nad samochodem rajdowym klasy R5, auto dalej ma być rozwijane. Będą się z tym wiązać występy fabrycznego zespołu Volkswagena.

Sven Smeets: Kris Princen jest zachwycony silnikiem i przyczepnością, ale chciałby nieco więcej stabilności w szybkich zakrętach dla zwiększenia pewności. Opinie są zbieżne z naszymi odczuciami z rundy mistrzostw świata w Hiszpanii. Na tamtejszych szutrach Polo było z przodu. Było także naprawdę dobre na suchym asfalcie, ale na mokrych nawierzchniach i w deszczowych warunkach wciąż widzimy pole do poprawy. Dlatego też chcemy pojechać w tym roku jeden może dwa rajdy, aby rozwinąć samochód.

Nie wiadomo czy ekipa VW Motorsport zdecyduje się pojawić na rundzie WRC. Prawdopodobne będzie to 2. runda mistrzotw Niemiec, AvD Sachsen Rallye (24-25 maja) z bazą w Zwickau, gdzie Volkswagen posiada dużą fabrykę zatrudniającą 10 000 pracowników. – Nie mamy jeszcze konkretnego harmonogramu, ale start w DRM jest całkiem możliwy – stwierdził Smeets.

Przeczytaj również