F2: Zespołowy kolega Kubicy wygrywa emocjonujący wyścig. Popisowa jazda Schumachera

F2: Zespołowy kolega Kubicy wygrywa emocjonujący wyścig. Popisowa jazda Schumachera
Podaj dalej

Kierowca rezerwowy zespołu Williams, Nicholas Latifi, wygrał wyścig sprinterski Formuły 2 obfitujący w wiele ciekawych wydarzeń. Wspaniałą jazdą popisał się także Mick Schumacher, który po starcie z 19. pola minął linię mety na pozycji numer 5.

Tuż po starcie wyścigu prowadzenie objął Sean Gelael startujący z trzeciego pola. Na początku rywalizacji błąd popełniła Tatiana Calderon. Rezerwowa zawodniczka ekipy Alfa Romeo Racing zablokowała koła i uderzyła w Ralpha Boschunga i Louisa Deletraza. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Gelael wytrzymał na prowadzeniu tylko sześć okrążeń, a wszystko za sprawą problemu z hamulcami. W jego bolidzie dochodziło do blokowania tylnej osi, co kosztowało go ogromną stratę na zakrętach numer 1 i 2.

Latifi jeżdżący w F2 w barwach zespołu DAMS na początku zajmował pozycję numer 3, jednak szybko rozprawił się z Juanem Manuelem Correą i Seanem Gelaelem. Zespołowy kolega Roberta Kubicy szybko wypracował sobie około 5-sekundową przewagę. Jednakże, na 10 okrążeniu junior Ferrari Giuliano Alesi próbował wyprzedzić Guana Yu Zhou z Renault, rozbijając swój bolid. Na torze pojawił się kolejny raz samochód bezpieczeństwa.

Jadący na czwartym miejscu Luca Ghiotto rozbił swój bolid, powodując kolejną, trzecią już neutralizację. Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa do boksów mieliśmy jeszcze 2 okrążenia, podczas których Latifi popisał się fantastyczną defensywną jazdą. Na ostatnim okrążeniu Schumacher wskoczył na 5. miejsce, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę.

Wyniki sprinterskiego wyścigu F2 w Baku:

Przeczytaj również