F1: Wyjątkowe gesty Orlenu. Julia zbadała samochód Kubicy

F1: Wyjątkowe gesty Orlenu. Julia zbadała samochód Kubicy

Podaj dalej

Status oficjalnego partnera zespołu Formuły 1 stwarza wyjątkowe możliwości. Udowodnił to wczoraj PKN Orlen, który chwycił za serca nie tylko polskich kibiców.

Na początek dnia Orlen wdrożył w motorhome ROKiT Williams Racing polską tradycję, konkretnie tłusty czwartek. Rozpromieniona Claire Williams pozowała do zdjęcia z pudełkiem pączków z lukrem. Nie zabrakło też innych konfiguracji z cukrem pudrem, jak i bez posypki. Wszyscy w zespole byli zachwyceni, przyznając, że będą fanami tłustego czwartku.

W trakcie przerwy obiadowej w garażu ekipy z Grove pojawili się podopieczni fundacji Orlen – Dar Serca, mając możliwość zobaczenia zaplecza Williamsa na torze Circuit de Barcelona Catalunya. Przeżyła to również niewidoma Julia, która wyjątkowo mogła dotknąć nawet FW42. Jej przewodnikiem był sam Robert Kubica, który w czwartek miał wolny dzień od jazd testowych w Montmelo.

Dziewczynka organoleptycznie wybadała przednie skrzydło i nos, jak również opony czy pełną przycisków i pokręteł kierownicę. Z eksperckim komentarzem Roberta Kubicy, niewidoma Julia może znacznie lepiej rozumieć FW42 niż nie jeden fan F1! Dla niej było to duże przeżycie nie tylko dotykając, ale i słysząc czy czując zapach prawdziwej Formuły 1. Nie ulega wątpliwości, że za takie gesty Orlenowi należy się ogromny szacunek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News