F1: Williams zaprezentował rendery bolidu FW42 na sezon 2019

F1: Williams zaprezentował rendery bolidu FW42 na sezon 2019

Podaj dalej

Williams zaprezentował dziś pierwsze rendery nowego bolidu na sezon 2019 przed zaplanowaną na przyszły tydzień prezentacją.

W poniedziałek brytyjski zespół zaprezentował nowe malowanie wraz z przedstawieniem sponsora tytularnego, firmy ROKiT. Jednakże, do tego celu wykorzystano bolid pokazowy z przednim skrzydłem w specyfikacji na sezon 2019.

Dziś zaprezentowano rendery bolidu na ten rok. Po raz pierwszy będziemy mogli podziwiać FW42 na przedsezonowych testach w Barcelonie, które rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek.

Sezon 2018 utytułowana stajnia z Grove zakończyła na ostatnim miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Tym samym szefowa zespołu Claire Williams jest bardzo ostrożna w dobieraniu celów na nadchodzące wyścigi.

– To niebezpieczne. Nikt z nas nie wie, na jakim poziomie będą pozostałe ekipy. Naszym celem na ten rok jest poprawienie się. Musimy to pokazać. W krótkim czasie chcemy znów celować w czołową czwórkę i walczyć nad powrotem na podium.

Choć opublikowane dziś obrazki to tylko rendery, Jake Boxall-Legge, ekspert techniczny brytyjskiego Autosportu pokusił się o małą analizę.

– Po pierwsze, przednie skrzydło Williamsa różni się od tego zaprezentowanego w poniedziałek. Dwa górne płaty zostały zaprojektowane w inny sposób. Niemniej, to dość bazowy projekt i mniej skomplikowany od pozostałych zespołów.

– Na testach zespół najprawdopodobniej pojawi się z bardziej rozwiniętą wersją bolidu, a wszystko za sprawą opóźnień, jakie pojawiły się przed wyjazdem do Barcelony – skwitował.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News