F1: Williams bierze się do pracy w fabryce

Po trzech wyścigach w tym sezonie Williams wrócił z bolidami do swojej fabryki w Grove. Brytyjczycy zapowiadają ciężką pracę nad samochodem.

F1: Williams bierze się do pracy w fabryce
Podaj dalej

Mimo upływu kolejnych tygodni od testów w Barcelonie, bolidy Roberta Kubicy i Gerogea Russella nadal wyraźnie odstają od maszyn konkurencji.

Zespół stoi w miejscu a jego kierowcy regularnie zamykają stawkę. Ostatnie Grand Prix Chin również nie przyniosło przełomu. Sytuacja jest na tyle beznadziejna, że Robert Kubica stwierdził po wyścigu, że jakąkolwiek zdobycz punktową zespołu w tym sezonie już będzie można uznać za spory sukces.

Brytyjska ekipa w poniedziałkowe popołudnie opublikowała na swoich profilach społecznościowych zdjęcie bolidu George’a Russella z wymownym podpisem. W pracach nad samochodem z pewnością będzie intensywnie uczestniczył Robert Kubica, na którego doświadczenie i obycie w sprawach technicznych bardzo liczą inżynierowie zespołu.

Czy cokolwiek udało się poprawić przekonamy się już 28 kwietnia podczas Grand Prix Azerbejdżanu na ulicznym torze w Baku. Wyścig rozpocznie się o godzinie 14:10.

Przeczytaj również