F1: Robert Kubica wyjaśnił, dlaczego jazda w Monako będzie trudniejsza niż kiedykolwiek

F1: Robert Kubica wyjaśnił, dlaczego jazda w Monako będzie trudniejsza niż kiedykolwiek

D7BCYixXkAATgnr

Podaj dalej

Na środowej konferencji prasowej przed Grand Prix Monako obecny będzie Robert Kubica, znany z wyjątkowo dobrej jazdy na ulicach Księstwa. Polak zwraca jednak uwagę, że przy obecnej generacji samochodów F1 jego doświadczenie może być niewystarczające.

Robert Kubica: Monako jest wymagającym torem. Pamiętam, że ulice są wąskie, a teraz samochody są szersze i znacznie większe. Będzie ciężko. To wyjątkowy wyścig w kalendarzu Formuły 1, jedyny tak inny od reszty.

34-latek prowadził już Williamsa FW42 na ciasnym torze ulicznym podczas Grand Prix Azerbejdżanu (gdzie zresztą zaliczył poważny wypadek). Zwycięzca Grand Prix Kanady 2008 zapewnia, że jazda nad Lazurowym Wybrzeżem to coś, czego nie można porównać z żadnym innym obiektem F1.

Robert Kubica: W tym roku mieliśmy już wyścig na torze ulicznym w Baku ze ścianami i barierami w bliskiej odległości. Jednak tor w Monako ma inną charakterystykę i nie mogę się doczekać jazdy po nim.

Polak pięciokrotnie startował w Grand Prix Monako. Dwukrotnie był na podium. Najlepszym wynikiem pozostaje drugie miejsce z 2008 r. po starcie z piątego pola, gdy występował w barwach BMW Sauber.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News