F1: Robert Kubica otrzymuje rosyjskie wsparcie

Były partner zespołowy Roberta Kubicy, Witalij Pietrow przyznał, że nie ma wątpliwości, co do tego, że Polak nie ma żadnych ograniczeń, aby szybko jeździć samochodem F1.

F1: Robert Kubica otrzymuje rosyjskie wsparcie
Podaj dalej

Rosjanin jeździł z krakowianinem w 2010 r. w zespole Renault. Kierowca określany „Rakietą z Wyborga” powiedział w wywiadzie dla f1news.ru, że ufa we wnikliwą weryfikację możliwości Kubicy przez zespół Williamsa.

W jakiś sposób przekonał team, że może jechać szybkim tempem, a ręka mu nie przeszkadza – zauważył Pietrow. – Zespół na pewno dobrze sprawdził, czy może jeździć, a skoro tak, to nie ma wątpliwości.

34-latek zwraca uwagę również na to, że nie można oceniać tempa Kubicy na podstawie wyników skrajnie najgorszego zespołu w stawce. Nawet jeśli regularnie przegrywa z Georgem Russellem, ponieważ wpływ może tu mieć styl jazdy Polaka, który nie pasuje do obecnej kondycji FW42.

Witalij Pietrow: Może powodem jest to, że Kubica od wielu lat nie występował w F1, a może dlatego, że nie pasuje mu samochód. Czemu przegrywa ze swoim partnerem? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Polecę do Monako i jeśli będzie możliwość porozmawiania z Robertem, może powie coś interesującego.

Pietrow obecny sezon spędza w zespole SMP Racing, rywalizującego w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC). Przed finałową rundą sezonu 2018/2019 (24 godziny Le Mans) rosyjska ekipa zajmuje trzecie miejsce w punktacji LMP1.

Przeczytaj również