F1, Red Bull Ring: Pierwsze domowe zwycięstwo RBR. Vettel z piekła do nieba

Max Verstappen zapewnił pierwsze w historii zwycięstwo zespołowi Red Bull Racing w Formule 1 na austriackim torze Red Bull Ring. Dzięki odpadnięciu obu Mercedesów liderem punktacji znów został Sebastian Vettel.

Dla Verstappena to czwarte zwycięstwo w F1, pierwsze w tym roku. Kimiemu Räikkönenowi zabrakło do wygranej 1,5 sekundy, ale na osłodę został nowym rekordzistą obiektu w Styrii (1:06,957). Punkty za trzecie miejsce pozwoliły drugiemu z kierowców Ferrari, Sebastianowi Vettelowi na wyprzedzenie o punkt Lewisa Hamiltona w punktacji sezonu.

Dramat przeżył zespół Mercedesa. Posiadacz pole position, Valtteri Bottas został wyeliminowany przez awarię skrzyni biegów na 14. kółku. Na 7 okrążeń przed metą Lewis Hamilton zaparkował na zakręcie nr 3 z powodu braku mocy, kończąc serię 33 wyścigów z punktami. Dodatkowo w klasyfikacji konstruktorów Ferrari wyprzedza Mercedesa o 10 punktów.

Zespołowy kolega zwycięzcy, Daniel Ricciardo nie zaliczył udanego weekendu, który zakończył na 54. okrążeniu po prawdopodobnej usterce skrzyni biegów. Zespół Haas F1 Team odnotował najlepszy wynik w królowej sportów motorowych, umieszczając oba bolidy w pierwszej piątce. Za podium uplasowali się zdublowani Romain Grosjean i Kevin Magnussen.