F1: Red Bull nie odda Verstappena. "Sytuacja Maxa jest pod naszą kontrolą"

W 2020 roku wygasają kontrakty Maxa Verstappena, Lewisa Hamiltona i Sebastiana Vettela. Młody i bardzo utalentowany Holender będzie łakomym kąskiem dla najlepszych teamów, ale szef zespołu Christian Horner zapewnia, że łatwo swojego podopiecznego nie odda.

F1: Red Bull nie odda Verstappena. „Sytuacja Maxa jest pod naszą kontrolą”
Podaj dalej

Ostatnio Red Bulla mocno krytykuje ojciec kierowcy – Jos Verstappen. Były kierowca F1 uważa, że zespół nie robi wszystkiego, aby jego syn mógł walczyć o tytuł mistrza świata.

Alonso: Z moim wiekiem powrót do F1 staje się coraz trudniejszy

Verstappen senior powiedział ostatnio w Ziggo Sport, że ma obawy co do kierunku który obrała stajnia z Milton Keynes. Jego zdaniem Max może zmarnować kolejny, cenny rok w F1. Wszystko przez mało konkurencyjny samochód, który nie daje jego synowi możliwości regularnej walki o najwyższe cele.

Tego zdania nie podziela natomiast szef zespołu – Christian Horner. Brytyjczyk w wywiadzie udzielonym na łamach „Motorsportu” twierdzi, że Max doskonale czuje się w Red Bullu i widzi jak bardzo zespół zaangażowany jest w przyszłoroczny projekt samochodu.

Christian Horner dla „Motorsport”: Max nie podziela obaw ojca. Był w fabryce Hondy przed Grand Prix Japonii i widział, co się wydarzy w przyszłości. Wie, jak bardzo Honda zaangażowała się w rozwój silnika i F1. Rozmowy muszą poczekać do 2020 roku. Kontrakty Verstappena, Hamiltona i Vettela wygasają w tym samym czasie. Trzech z czterech największych graczy będzie dostępnych na rynku F1. Każdy z nich będzie czekać na wyniki pierwszych wyścigów F1 nowego sezonu. Dlatego w pierwszej połowie 2020 roku nie możemy spodziewać się żadnych decyzji . Sytuacja Maxa jest w dużej mierze pod naszą kontrolą. Max jest bardzo zadowolony z otoczenia w jakim pracuje. Chce zrealizować swoje mistrzowskie ambicje z nami. Zależy nam na tym, aby zapewnić mu odpowiednie narzędzia. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to zrobić.

Przeczytaj również