F1: Niby czasy mało istotne, ale mistrzostwo świata konstruktorów jest już chyba rozdane. Długi dystans Alfa Romeo Racing Orlen

F1: Niby czasy mało istotne, ale mistrzostwo świata konstruktorów jest już chyba rozdane. Długi dystans Alfa Romeo Racing Orlen

19 interakcji

Podaj dalej

Mercedes zakończył pierwszą turę przedsezonowych testów Formuły 1 z wyraźnie szybszym tempem od rywali. Choć czasy nie są miarodajne na tym etapie przygotowań, to fakt posiadania systemu DAS pokazuje, że może to być sezon mocnej dominacji ekipy z Brackley.

Dziś kierowcy srebrnych strzał mieli krótkie i zarazem szybkie programy na najbardziej miękkich Pirelli C5. Valterri Bottas (65 okr.) popisał się najlepszym czasem testów, składając okrążenie Circuit de Barcelona-Catalunya w 1:15,732. To zdecydowanie najszybszy czas tej tury testów o 0,784 sekundy szybszy od najlepszej z prób Lewisa Hamiltona (73 okr.).

Mercedes pozostaje jedyną ekipą, która podczas tych 3 dni, zdołała pojechać poniżej 1 minuty i 17 sekund i to ze sporym zapasem. Mówi się, że ekipa dowodzona przez Toto Wolffa może już chłodzić szampana na kolejny tytuł mistrza świata konstruktorów, po tym jak FIA nie zakwestionowała systemu DAS – oficjalnie legalnego tylko do końca 2020 r.

Dziś program Estebana Ocona umożliwił mu wykręcenie trzeciego czasu. Wczoraj najszybszy w Montmelo, Daniel Ricciardo nie miał zaplanowanych szybkich kółek. Jego program przerwała zresztą czerwona flaga po zatrzymaniu się w zakręcie nr 9 (przyczyna nieujawniona). Mimo tego Renault zaimponowało dystansem aż 169 okrążeń R.S.20., największym podczas pierwszej tury.

Rekord jednodniowego dystansu zaliczyła także ekipa Alfa Romeo Racing Orlen. Antonio Giovinazzi pokonał dziś w C39 aż 152 kółka na torze pod Barceloną. Włoch zdobył się dziś na szósty czas dnia, zaledwie o 42 tysięczne sekundy wolniejszy od rezultatu Daniiła Kwiata (Alpha Tauri) – najszybszego w czwartek kierowcy korzystającego z silnika Hondy.

F1: Pierwszy poważny wypadek w trakcie zimowych testów. Winna pęknięta opona

Najmniejszy dystans przejechał dziś Kevin Magnussen. Kierowca Haasa wypadł z toru już na swoim piątym kółku po przebiciu prawej tylnej opony. Samochód uderzył w ścianę i 27-latek nie powrócił już popołudniu na tor. Kolejną szansę wyjazdu za kierownicą Haasa VF-20 Duńczyk będzie miał w dniach 26-28 lutego, gdy zaplanowano drugą turę przedsezonowych testów. Pół dnia na torze w Alfie Romeo C39 ma spędzić Robert Kubica.


Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News