F1: Lewis Hamilton w Mercedesie do 2020 r.

F1: Lewis Hamilton w Mercedesie do 2020 r.

5 interakcji
F1: Lewis Hamilton w Mercedesie do 2020 r.

Podaj dalej

Zgodnie z przewidywaniami Mercedes-AMG Petronas Motorsport ogłosił dziś, że Lewis Hamilton pozostanie w dotychczasowym zespole Formuły 1 w sezonach 2019 i 2020.

Brytyjczyk jest w fabrycznym zespole Mercedesa od 2013 r. Razem z ekipą z Brackley trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo świata kierowców w 2014, 2015 i 2017 r. „Srebrną strzałą” zwyciężył w 44 grand prix F1 z 65, które odniósł w karierze. 33-latek ustępuje w tej statystyce tylko legendarnemu Michaelowi Schumacherowi (91).

Lewis Hamilton: To przedłużenie kontraktu było po prostu formalnością od czasu, gdy zimą usiadłem do rozmów z Toto [Wolffem], więc dobrze w końcu było złożyć podpis na papierze, ogłosić to i działać dalej jak dotychczas. Jestem częścią wyścigowej rodziny Mercedesa od 20 lat i nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy w zespole niż teraz. Nadajemy na tych samych falach zarówno na torze jak i poza nim. Nie mogę doczekać się kolejnych zwycięstw i jeszcze większego rozjaśnienia trójramiennej gwiazdy. Jestem przekonany, że Mercedes to właściwe miejsce, w którym powinienem być w nadchodzących latach.

Ponadto osiągnęliśmy tak wiele sukcesów od 2013 r., a Mercedes jest głodny jak nigdy dotąd. Od Dr Zetsche i członków zarządu na szczycie Daimlera, przez Toto i managment zespołu, do każdej pojedynczej osoby, którą poznałem na korytarzach w Brixowrth i Brackley. Pasja do rywalizacji, które we mnie płonie jest dzielona przez każdego członka tej grupy. Zawsze dążymy do dalszego rozwoju i drążymy jeszcze głębiej, aby upewnić się, że będziemy na szczycie. Nie mogę doczekać się, aby zobaczyć co możemy razem osiągnąć przez kolejne 2,5 roku.

Toto Wolff, szef zespołu: Byliśmy dogadani z Lewisem od kiedy pierwszy raz usiedliśmy do omówienia szczegółów tego kontraktu po ostatnim sezonie. To zrozumiałe, że było sporo zainteresowania i spekulacji wokół tego procesu, więc dobrze jest mieć to już z głowy i móc to ogłosić. Podpisaliśmy ostateczne dokumenty w tym tygodniu i nie zamierzaliśmy trzymać ludzi w niepewności ani chwili dłużej! Nie ma zbyt wiele rzeczy, które nie zostały powiedziane o Lewisie jak kierowcy Formuły 1. Jest jednym z najlepszych w historii a jego rekordu mówią same za siebie.

To co najbardziej podoba mi się w pracy z nim, to poznanie człowieka wewnątrz kasku wyścigowego. Jego nieustannego dążenia do samodoskonalenia się, jego emocjonalnej inteligencji jako członka zespołu i lojalności wobec ludzi wokół niego. Mercedes stał się domem Lewisa w Formule 1 i jego historia jest na zawsze połączona ze srebrem i zielenią Mercedes-AMG Petronas. Jestem pewien, że mamy przed sobą jeszcze kilka niesamowitych rozdziałów wspólnej historii.

Wkrótce kolejnym spodziewanym komunikatem jest potwierdzenie drugiego kierowcy, którym najprawdopodobniej pozostanie Fin, Valtteri Bottas.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News