F1: Latifi zastąpi Kubicę

F1: Latifi zastąpi Kubicę

26 interakcji

Podaj dalej

Rezerwowy kierowca Williamsa – Nicholas Latifi weźmie udział w piątkowym treningu przed Grand Prix Meksyku. Występ Kanadyjczyka na torze im. braci Rodriguez będzie czwartym w tym sezonie.

Williams w poniedziałkowy poranek potwierdził, że Latifi weźmie udział w treningu przed Grand Prix Meksyku. 24-latek tym razem zastąpi Roberta Kubicę. Zespół z siedzibą w Grove zdradził też, że ich trzeci kierowca weźmie udział również podczas kolejnego weekendu F1 – Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Wtedy Latifi do dyspozycji dostanie bolid Georgea Russella.

Nicholas Latifi: Jestem bardzo podekscytowany tym, że wsiądę do samochodu w Meksyku, bo minęło trochę czasu od mojego poprzedniego występu w Belgii. W zeszłym roku jeździłem już na meksykańskim obiekcie, więc wiem czego się spodziewać. Meksyk to wyjątkowy tor ze względu na różnicę wysokości i brak odpowiedniej przyczepności. To czyni jazdę po tym obiekcie wyzwaniem. Mój cel na trening jest jasny. Chcę przejechać czystą sesję i pomóc zespołowi w przygotowaniu się do kolejnego treningu.

Kontrakt Nicholasa Latifiego z Williamsem gwarantuje mu występy w sześciu sesjach treningowych F1 w tym roku.

Magnussen może odejść z Haasa. Szansa dla Kubicy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News