Advertisement

F1: Haas jako pierwszy zaprezentował nowy bolid na sezon 2019

F1: Haas jako pierwszy zaprezentował nowy bolid na sezon 2019

Podaj dalej

Zespół Haas jako pierwszy z całej stawki Formuły 1 pokazał zdjęcia swojego bolidu na sezon 2019. VF-19 otrzymał nowe, czarno-złote barwy nawiązujące do tytularnego sponsora.

Haas oficjalnie przystąpi do tegorocznych mistrzostw świata z nową nazwą: Rich Energy Haas F1.

Zespół zaprezentował w czwartek nowe barwy na specjalnym evencie w Londynie, korzystając z samochodu demonstracyjnego z sezonu 2018. W tym samym czasie opublikowano jednak w Internecie zdjęcia nowego VF-19.

Pierwsze trzy bolidy zespołu nawiązywały do barw firmy Gene’a Haasa – Haas Automation, które zawierają elementy czerni, szarości i czerwieni.

Jednakże, w tym roku oglądamy zupełnie nowe barwy. Dominuje w nich czerń i złote logotypy Rich Energy na przednim skrzydle, nosie oraz pokrywie silnika.

Czarne tło i czarny bolid nie ułatwiają dopatrzenia się szczegółowych detali i rozwiązań zastosowanych w nowym modelu. Możemy być jednak pewni, że są one zgodne z nowymi przepisami na 2019 rok. Te mówią m. in. o uproszczonym przednim skrzydle, które jest 200 mm szersze i 20 mm wyższe. Tylne skrzydło urosło z kolei o 20 mm wzwyż i 100 mm wszerz. Te dwa elementy dostrzegamy na pierwszy rzut oka.

Fizyczna wersja bolidu Haasa na sezon 2019 zostanie zaprezentowana dopiero pierwszego dnia przedsezonowych testów w Barcelonie w przyszły poniedziałek.

– To ten szczególny czas, kiedy masz nadzieję, że wszystko zostało zaprojektowane dobrze i będziesz mógł od razu przystąpić do konkurencyjnej walki – powiedział Gene Haas. – Nowy samochód wygląda charakterystycznie, nie tylko ze względu na nowe barwy, ale także nowe przepisy – dodał.

Haas ukończył ubiegłoroczne mistrzostwa na 5. miejscu w klasyfikacji konstruktorów, co było najlepszym rezultatem w krótkiej historii zespołu w Formule 1.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News