Max Verstappen był genialny zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni w trakcie dzisiejszego Grand Prix Niemiec. Fatalny wyścig zaliczył zespół Mercedesa.

Deszcz nad torem Hockenheim pojawił się tuż przed rozpoczęciem wyścigu. Opady w Niemczech pojawiały się i znikały, ostatecznie powodując dwukrotne wypadnięcie z toru Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk minął linię mety na 11. miejscu, a Valtteri Bottas doszczętnie rozbił swój bolid na pierwszym zakręcie.

Sebastian Vettel poprowadził swoje Ferrari z końca stawki do 2. miejsca na podium. Dla ekipy z Maranello był to jednak słodko-gorzki dzień, bowiem błędu nie ustrzegł się Charles Leclerc. Monakijczyk uderzył w bariery i nie skończył Grand Prix Niemiec.

Dzięki sprytnym decyzjom taktycznym podjętym przez ekipę Toro Rosso najniższy stopień na podium zajął Danił Kwiat.

Tuż za pozycjami premiowanymi szampanem finiszował Lance Stroll. Reprezentant Force India przez pewien czas prowadził nawet w wyścigu, stając się pierwszym kanadyjskim liderem Grand Prix od 1997 roku.

Czołową piątkę uzupełnił Carlos Sainz, wyprzedzając Alexa Albona i Kimiego Raikkonena. Punkty dla zespołu Alfa Romeo Racing dowiózł do mety również ósmy Antonio Giovinazzi. Dla Włocha był to najlepszy wynik w karierze.

Ostatnie premiowane punktami pozycje zajęli reprezentanci ekipy Haas – Romain Grosjean i Kevin Magnussen. Już napięta sytuacja między tą dwójką z pewnością nie uległa dziś poprawie. Podopieczni Gunthera Steinera znów uderzyli się w trakcie rywalizacji, jednak szczęśliwie udało się im dojechać do mety.

Swój najlepszy wynik w sezonie 2019 uzyskał także Robert Kubica. Dla Polaka był to pierwszy deszczowy wyścig F1 od 2010 roku. Reprezentant Williamsa finiszował tuż za Lewisem Hamiltonem na 12. pozycji. Ostatnim sklasyfikowanym zawodnikiem był jego zespołowy partner, George Russell.

Z rywalizacji na 3. okrążenia przed końcem odpadł także Pierre Gasly. Kierowca Red Bull Racing próbował wyprzedzić Alexa Albona, jednak zahaczył przodem o swojego rywala, uszkadzając skrzydło i lewą oponę.

O ogromnym pechu może mówić także Nico Hulkenberg. W połowie dystansu kierowca Renault zajmował dość bezpieczną 2. pozycję i wydawało się, że Niemiec w końcu stanie na podium. Błąd popełniony na ostatnim zakręcie wykluczył go jednak z dalszej jazdy.